Last modified date

Każdy od czasu do czasu gruntownie czyści swe mieszkanko. Sprzątanie domu jest stosunkowo prostym zadaniem, zwłaszcza dzisiaj, gdy w sklepach osiągalne są różne preparaty przydatne do czyszczenia. Mają one przeróżną formę od pianek po proszki czy emulsje.

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu
Można je kupić w każdym sklepie. Są one łatwe w użyciu a ich efektywność jest średnia lecz wystarczająca do zastosowań domowych. Mamy również znaleźć przeróżne papier toaletowy oraz łóżko dębowe ręczniki papierowe. No i rzecz jasna w mieszkaniu mamy dowolność jak i w jakim czasie ma się odbyć sprzątanie. Sprzątając we własnym mieszkaniu możemy być elastyczni.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z budynkami użyteczności publicznej, dla przykładu ratuszami, prokuratorami, kinami, marketami. W tym przypadku musimy pokonać dwa problemy. Pierwszym z problemów jest ciągła obecność petentów oraz pracowników instytucji. Drugim nie mniej ważnym jest niewielka ilość czasu na porządki gruntowne (zazwyczaj 2, 3 godziny) a zadanie musi być wykonane nienagannie, tak by porannej zmianie pozostawić już tylko zadbanie o bieżące utrzymanie czystości (np. wymianę papieru toaletowego, chusteczek i ręczników papierowych, wkładów w odświeżaczach powietrza i posprzątanie ewentualnych pozostawionych w sali jadalnej produktów takich jak: folia i woreczki śniadaniowe).

Wszelkie dokładniejsze sprzątanie odbywa się zazwyczaj późnym popołudniem lub w taki sposób aby nie przeszkadzać petentom. Kiedy już urząd jest opustoszały przystępuje się do maszynowego czyszczenia podłóg. Czyszczenie takie wykonuje się w całkiem inny sposób niż w domu. Odbywa się je najczęściej metodą ekstrakcyjną to znaczy za pomocą specjalistycznej machiny która to w początkowej fazie spryskuje podłogę środkiem mało się spieniającym wstępnie rozpuszczającym brud, potem dopiero następuje czyszczenie zasadnicze. W przypadku potrzeby zostaje ewentualne usuwanie plam.

Do sprzątanie na bieżąco z powodzeniem można stosować też tzw. parownice a więc urządzenia które czyszczą wszelakie nawierzchnie przy pomocy pary wodnej dozowanej pod wysokim ciśnieniem. Obydwie metody posiadają tę zaletę iż nie potrzeba po zastosowaniu powyższych prac już okurzać.

admin