Czy warto urządzać łazienkę w stylu minimalistycznym? Jakie są tego plusy?

Aranżując łazienkę najczęściej zastanawiamy się nad tym w jakim klimacie ją zrobić. Myślimy nad barwą i nad tym, jak to zrobić aby była ona nie tylko ładna, ale też wygodna w użytkowaniu. A co gdyby tak urządzić łazienkę w klimacie minimalistycznym?

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalistyczna łazienka to nie jest zbyt powszechny pomysł, który przychodzi nam na myśl na samym początku kiedy urządzamy taką przestrzeń, a szkoda bo jak się okazuje ma to także trochę plusów. Na pierwszym miejscu w tego typu przestrzeni stawia się na prostotę. To znaczy, że nie nabywamy fantazyjnych ozdób, akcesoriów albo też bogato zdobionych mebli czy sprzętów. Takie decyzje w ostatecznym rozrachunku prowadzą do tego, iż przy okazji utrzymanie tej przestrzeni w ładzie i porządku jest bardziej proste. Nie musimy przecież trudzić się w dotarciu do wszystkich pochowanych kątów albo też spędzać sporo czasu na tym aby zetrzeć kurz z zawijanych ornamentów na szafkach. Prostota ta gdy chodzi o utrzymanie czystości ma dużo plusów.

mieszkanie - fotogram

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu przestrzeń z reguły jest bardzo oszczędna jeżeli chodzi o kolory czy akcesoria, dlatego też nie warto przesadzać z tego typu rzeczami. Miast nabywać kosztowne ozdoby warto wydać te pieniądze na lepsze sprzęty, na dobrej jakości kabinę czy toaletę. Wyposażenie łazienki powinno być jak najlepszej jakości, gdyż to ono gra tutaj główną rolę. Najlepiej sprawdzi się jednolita kolorystyka, jaką też możemy ożywić mocniejszym kolorystycznie akcentem w jednym miejscu.

Ciekawi Cię wyłącznie rzetelna informacja spod linku (http://www.mata-ochronna.pl/pl/p/Naklejka-tablicowa-kredowa-samoprzylepna-GORY-130x78cm/223)? Jeśli tak, to zapraszamy do przejrzenia naszej witryny, na której zawsze dostaniesz pewne newsy.

Sprawi to, iż całość będzie o wiele bardziej interesująca oraz żywsza.

Gdy mowa o minimalizmie to musi on być także widoczny w stylu. Musimy zdecydować się na jeden styl łazienki szczególnie gdy chodzi o wyposażenie. Doskonale sprawdzą się nowoczesne formy, jakie już same w sobie są często minimalistyczne. Zatem nie trzeba tu za wiele kombinować oraz zastanawiać się nad tym co kupić.warte zerknięcia – (zobacz www.jeger.pl/pl/284-farby-do-mebli)Natomiast z drugiej strony możemy także zrobić tego typu minimalistyczne wnętrze przy pomocy stylu retro. Szczególnie jak posiadamy dużą łazienkę, można na samym jej środku umieścić starą, zabytkową, niemającą obudowy wannę żeliwną, która będzie punktem głównym całego wystroju. Reszta natomiast musi być tak wkomponowana by nie zniszczyć całości. Natomiast zarówno w jednym jak również drugim typie wystroju należy urządzanie robić bardzo umiejętnie by nie przesadzić z ilością sprzętów w takim pomieszczeniu oraz nie odejść za daleko od pierwotnych założeń minimalistycznych.

admin