Czy uliczna instalacja oświetleniowa w technologii LED to rozwiązanie bardziej opłacalne niż dotychczasowe rozwiązania?

Last modified date

Szukanie oszczędności to istotna kwestia, która spada na ramiona władz samorządowych w wielu miastach oraz w gminach. Najchętniej stosowanym sposobem jest oświetlanie miast tylko przez kilka godzin nocnych i nad ranem, żeby przyoszczędzić koszty mające związek z poborem prądu. Nieliczne gminy dają przykład, że jest lepszy sposób. Dzięki przemyślanej inwestycji w oświetlenie uliczne LED da radę rozjaśniać wszystkie drogi przez całą noc, przy równoczesnym obniżeniu kosztów przynajmniej o 50%.

Bezsprzecznymi plusami nowych systemów oświetleniowych jest niewielkie zużycie energii oraz ekologia. Reflektory na ulicach oparte na technologii LED to obecnie najbardziej tanie źródło światła, które z dużą skutecznością można wykorzystać do oświetlania autostrad, rod, ulic, dróg wielopasmowych, placów, parkingów, a także różnego rodzaju osiedli i zabudowań, które wymagają ciągłego oświetlania w nocy.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii efektywność lamp LED dochodzi do 100 lumenów na watt, przy równoległym idealnym przystosowaniu do pracy w ciężkich warunkach pogodowych. Tę drugą cechę uzyskuje się dzięki wysokiemu stopniu nieprzepuszczalności oraz sporej wytrzymałości na amplitudę temperatur. Przewagę nad lampami sodowymi zapewnia jednocześnie światło o wysokim kontraście i białej barwie, która idealnie imituje naturalne światło słoneczne. Badania wykazują, że przy

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com

wykorzystanym świetle typu LED z łatwością rozpoznaje się obiekty, kształty i barwy po zapadnięciu zmroku. Zmaksymalizowana widoczność i bardziej przyjazne dla ludzkiego oka oświetlenie to jedne z wielu zalet takich rozwiązań.

To jednak nie wszystkie zastosowania oświetlenia LED-owego na ulicach. Dzięki zamontowaniu żarówek LED G4 mamy możliwość stworzyć idealne warunki do funkcjonowania w mieście po zmroku, oświetlając przejścia dla pieszych, przejścia na parkingach, chodniki, ścieżki rowerowe, brzegi dróg. Żarówki LED G4 to niskonapięciowe żarówki wymyślone do niewygórowanych aranżacji świetlnych.

W sieci znajdziesz sporo niezwykle ciekawych informacji – jeżeli masz ochotę poznać kolejny – sprawdź na serwisie (http://www.wykladziny.wroclaw.pl/panele-winylowe-wroclaw/) a nie pożałujesz!

Nie nadają się do zamontowania w jupiterach ulicznych, ale modelowo sprawdzą się jako delikatna sygnalizacji świetlna, która ułatwiać będzie poruszanie się po ciemku nie tylko pieszym, ale także rowerzystom i osobom zmotoryzowanym. Żarówki G4 w technologii LED odznaczają się małymi gabarytami i wysoką energooszczędnością, są więc doskonałą alternatywą dla żarówek halogenowych.

admin