Czy opłaca się korzystać z oświetlenia led? Jakie daje nam zalety? Dlaczego jest lepsze od normalnego oświetlenia?

Diody led wymyślono jakiś czas temu i były wtedy świecącymi na czerwono albo zielono światełkami w urządzeniach RTV oraz AGD. Następnie uznano, że mają one spory potencjał, więc jak zwiększy się ich moc, to istnieje szansa, że będą dawały więcej światła i co za tym idzie będą mogły zastąpić nawet żarówki, świetlówki halogenowe lub nawet lampy jarzeniowe. Dzisiaj diody led są powszechnie znane i używane, sprzedaje się je pod postacią pojedynczych świetlówek, świecących prętów albo taśm.

oświetlenie uliczne

Autor: manfred majer
Źródło: http://www.flickr.com

Znajdują zastosowanie w domu, przemyśle, tworzą uliczne oświetlenie led.

Te zamieszczone tutaj wpisy z witryny (https://sklep.doko.pl/pl/p/Modul-fotowoltaiczny-360W-HALF-CUT-czarna-rama-bialy-backsheet-LR4-60HPH-LONGI-SOLAR/32002) zaspokoją Twoją ciekawość, jeżeli omawiana w tym materialne tematyka bardzo Cię zaabsorbowała.

Tracą bardzo mało energii, dlatego też nie widać, aby w najbliższym czasie straciły na popularności. Diody led mają całą masę plusów. Przede wszystkim nie gasną tak nagle, jak dzieje się to w przypadku normalnej żarówki. Po prostu, gdy ich czas dobiega końca światło robi się coraz słabsze. Ich długość pracy jest bardzo wysoka i wynosi nawet 50 do 100 tysięcy godzin. Warto przypomnieć, że trwałość zwykłych żarówek najczęściej nie jest większa aniżeli 1-2 tysiące godzin. Led-y są niesamowicie wytrzymałe, odporne są więc na wstrząs i uderzenia. Z pewnością jest trudniej je potłuc aniżeli żarówki czy świetlówki halogenowe. Co prawda, diody led nie zapewniają, aż tak dużej jasności jak choćby najmocniejsze świetlówki innych rodzajów, producenci jednak wytrwale starają się, aby i to udoskonalić. Wydajność led-ów już teraz jest większa niż słabszych klasycznych żarówek. Dla przykładu, diody posiadające moc 2W wytwarzają strumień świetlny na poziomie 132 Im, t znaczy jest to 15 W tradycyjnej żarówki.

diody led

Autor: Peter Corbett
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc już dziś led-ami o mocy 2 do 3,5 W można z powodzeniem zastąpić żarówki 15-25 W i to bez utraty jakości dla światła.Diody led dają światło w przeróżnych kolorach, i to bez większej potrzeby użycia barwnych filtrów. Często w sprzedaży dostępne są diody, jakie święcą mocno na czerwono, niebiesko albo żółto. Białe odcienie można mieć w wersji cieplejszej lub zimnej, natomiast diody, jakie emitują barwne światło posiadają symbol RGB LED. Dobrze jest korzystać z tego typu oświetlenia, jak również z innego rodzaju ulepszeń, które są dostępne za niewygórowane pieniądze, przykładowo akumulator żelowy 12v 100ah.

admin