Czy jadąc do zimowej stolicy Polski bardziej opłaca się kupić narty czy je wypożyczyć?

Last modified date

Okres zimy przychodzi wielkimi krokami. Niedługo spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną eksploatacją stoków narciarskich. Wielu urlopowiczów wybierze się do Zakopanego, gdyż znajdzie tam profesjonalne stoki narciarskie i wyciągi. W góry uda się także wielu początkujących narciarzy. Przed nimi będzie dokonanie niełatwego wyboru: czy korzystniej jest nabywać nowe narty czy efektywniej jest je wypożyczyć? Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety. Rozważmy je więc, a wtenczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, dlatego że zależy w gigantycznej mierze od podmiotowej sytuacji danego klienta. Wiele czynników powinno się wziąć pod uwagę, gdy zamierza się wytypować najlepsze rozwiązanie. Pierwszym wyznacznikiem jest kwestia tego, na jak długi okres zamierza się udać do Zakopanego. Jeżeli ktoś myśli o krótkim wyjeździe, na dwa lub trzy dni, to wówczas zdecydowanie lepiej jest pożyczyć narty (wyjazd na narty – Dzięki temu oszczędzi się pieniądze. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za wypożyczenie nart zapłaci się kilkadziesiąt złotych. Natomiast nabycie nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od kwoty czterystu złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc zakup używanych nart jest celowy, jak zamierza się być w górach tydzień czy dłużej.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu spróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam przyjemność. Jeżeli sprawia, to kolejnym czynnikiem kupna bądź wynajmu nart jest to, jak wielkim budżetem dysponujemy. O ile mamy sporo pieniędzy i zamierzamy jeździć dość częstodo Zakopanego i na długi okres, to jest sensowne kupienie nowych nart (dla narciarzy: Wtedy kupując nowe narty ma się zupełną pewność, że nie są one uszkodzone. Kupno używanych to zawsze ryzyko, gdyż spód narty (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego handlowca, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać najlepszego wyboru nart, tak by służyły przez lata. Dla jednego klienta lepsze będzie wypożyczenie, dla innego lepszy będzie zakup.

Zainteresował Cię ten post? Zatem wejdź w link do serwisu last minute jordania i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie pewnych wahań – zwróć się do nas.

Ofertę wypożyczalni można znaleźć w Google pisząc frazę „narty zakopane”.

admin