Czemu z niedużymi łazienkami taka ilość problemów przy projektowaniu, jak się rozsądnie za to zabrać.

Last modified date

W wielu mieszkaniach i domach łazienka nie ma wielkich wymiarów. Niestety architekci oszczędzają na jej wielkości, a tak naprawdę jest to jedno z najważniejszych miejsc w domu i powinno być funkcjonalne i w miarę wygodne. Cechowało się tym szczególnie starsze budownictwo, lecz aktualnie również w niejednym przypadku łazienka będzie dużo mniejsza niż powinno to być.

pomysły na łazienkę

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A w końcu pomieścić się w niej musi parę sprzętów, bez których nie dałoby się normalnie funkcjonować.

Podoba Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna montaż rekuperacji purevent także na pewno wpadnie Ci w oko.

Po pierwsze niezbędny będzie jakiś prysznic albo wanna, oba te rozwiązania mają jakieś plusy i minusy i oba też będą mieć spore grono przeciwników i zwolenników. Poza tym przyda się umywalka, nawet w bardzo małej łazience należy się nad nią zastanowić, bo korzystanie z wanny w dłuższym okresie czasu będzie bardzo niewygodne. Do tego konieczna jest ubikacja, wraz z systemem spłukiwania, zmieścić się również powinna też nieduża pralka i kilka szafek. Dlatego też przy niewielkich łazienkach niekiedy będzie się trzeba trochę nagimnastykować, żeby wszystko dobrze zaprojektować, lecz na szczęście każde z pomieszczeń da się w ciekawy sposób urządzić. W praktyce możliwości na ciekawą aranżację jest naprawdę dużo, zarówno jeżeli chodzi o kolory, jak i sprzęty i materiały. Jeżeli ktoś będzie miał interesujący pomysł na łazienkę, to poszukać może w pobliskich sklepach oferujących wyposażenie wnętrz potrzebnych do tego materiałów wykończeniowych i akcesoriów, a mając na uwadze ich aktualnie dostępną ilość, to z pewnością je znajdzie.

stylowa łazienka

Źródło: flickr.com
Często inspiracją mogą tu nawet być gotowe aranżacje wystawiane przez sklepy, wówczas wystarczy je jedynie zaadoptować do konkretnego wnętrza. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością wśród właścicieli mieszkań cieszy się na przykład łazienka w stylu skandynawskim. Wykorzystuje się w tego typu łazienkach przede wszystkim biel, ona jest najważniejszą barwą i ona tam króluje- łazienka styl skandynawski. Taki styl świetnie będzie się sprawdzać jeśli chodzi o małe pomieszczenia, to właśnie jasne kolory nadają wnętrzu większego uroku i przestronności.

admin