Czemu służą fotografie z powietrza?

Last modified date

Fotografie z powietrza da się wykonać nie tylko z aeroplanu bądź śmigłowca. Zakłady fotograficzne mają na to sporo innych strategii. Nierzadko ekonomiczniejszych i sprawdzających się akuratniej w konkretnych sytuacjach niż aeroplan czy też helikopter. Jako przykład mogę podać wszelakie przeróżne imprezy masowe kiedy to świetnie sprawdza się balon który to bez problemu potrafi przez dłuższy czas unosić się w jednym i tym samym miejscu i wykonywać zdjęcia z góry przy pomocy umieszczonego pod nim aparatu cyfrowego.

fotografia

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Aparat ten jest obsługiwany zdalnie i może wykonywać fotografie praktycznie pod każdym kątem. Balonem da się realizować zdjęcia z góry (przykładowo: ) z wysokości już od 5 do 150 metrów. Co bardzo ważne za pomocą balonu można spokojnie fotografować miasta bowiem nie obowiązuje go zakaz lotu nad terenami zabudowanymi.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej danych, odszukaj www (https://www.sweet-home.pl/20,ciasteczka.html), które posiada nie mniej ciekawe informacje.

Balonu możemy jednak używać w trakcie bezwietrznej pogody bądź przy małym wietrze. Przy wietrznej pogodzie świetnie może sprawdzić się latawiec. Niemało zakładów fotograficznych wyspecjalizowanych w realizowaniu zdjęć z góry używa nośników własnego projektu i nierzadko własnej produkcji. Są to rozmaitego typu drony bezzałogowe: oktokoptery. Docierają one nawet w trudno dostępne miejsca.

Zdjęć wykonanych w ten sposób używa się w do tworzenia map, w pomiarach geodezyjnych, w nadzorze budowlanym. Są bardzo pomocne podczas budowy rozległych inwestycji. Za pomocą zdjęć z góry robi się dokumentację w toku rozległych inwestycji (przykładowo z budowy autostrad i dróg). Wykorzystuje się je też w czasie prac archeologicznych. Zabytki jak też obiekty atrakcyjne turystycznie także

fotografia

Autor: Paul Loebach
Źródło: Umbra

fotografuje się w ten sposób. Dron da się wykorzystać w miejscach trudno dostępnych. Tworzy się również w ten sposób oszałamiające dokumentalne filmy o przyrodzie.

Również takie zdjęcia są aktualnie używane dość szeroko w reklamie. Już nie tylko te największe przedsiębiorstwa robią fotografie tego rodzaju (więcej pod tym adresem: ). Jak widać ogólnie pojęta fotografia lotnicza ma bez liku funkcji i jest dyscypliną niezwykle szybko rozwijającą się. Ze względu na stosowanie tańszych nośników niż aeroplan czy też helikopter na sesję z lotu ptaka mogą dzisiaj sobie pozwolić także mniejsze biznesy a firmy fotograficzne wyspecjalizowanych w realizowaniu takich fotografii na brak zajęcia raczej nie mogą narzekać.

admin