Czemu najlepiej dobierać fototapety w wystroju wnętrz? Jakie mają największe zalety, gdzie je najbardziej korzystnie stosować?

Last modified date

Fototapety posiadają faktycznie bardzo dużo zalet. Przede wszystkim tego rodzaju dekoracja może optycznie zwiększyć przestrzeń, ozdobić ścianę oraz meble, a także wykorzystać do wnętrza grafikę a także kolor. Fototapeta to z pewnością najbardziej właściwy pomysł na błyskawiczną i efektywną dekorację wnętrz.

kuchnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta to świetny pomysł na wnętrze niezbyt kosztowne, proste do wykonania, ale i efektowne. Wystarczy tak naprawdę, iż obmyślimy, w jakim miejscu pragniemy mieć fototapetę w domu, natomiast o resztę będą troszczyć się specjaliści. Może nie będą podobać nam się wzory odnalezione u producentów i sprzedawców, w takiej okoliczności zamówmy tapetę, na jakiej znajduje się zdjęcie naszego autorstwa. Fototapety należy kłaść na ścianie, naklejając je normalnym klejem, takim jakiego używa się do klejenia tapet standardowych – -> poznaj informacje.

Fototapety zrobione są z papieru specjalnie wzmocnionego i zabezpieczonego. Jak będą się kurzyć, bez kłopotu możemy je najzwyczajniej wytrzeć szmatką zwilżoną wodą z delikatnym płynem. Na fronty mebli najlepsze są fototapety samoprzylepne, wydrukowane na folii oraz laminowane. Zależnie czy są to fototapety do kuchni, łazienki czy pokoju, materiał z jakiego są wykonane musi być dość wytrzymały. Wiadomo jednakże, iż w każdym miejscu wybierać powinniśmy najlepszy materiał, tak więc w kuchni powinien być on bardziej wytrzymały niż przykładowo w pokoju. Wiele osób wybiera własną fotografię na fototapecie. Możemy ją drukować na płótnie naciągniętym na blejtram, identycznymi jakich używają malarze. Innym stosowanym podłożem jest PCV o grubości trzech milimetrów.

pomysłowy wystrój wnętrz

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki najbardziej nowatorskiej technologii druku obraz jest dość wyraźny, nie blaknie więc na słońcu oraz można na niego wykorzystywać większość preparatów chemicznych. Nie trzeba więc tego ochraniać laminatem. Fotografie we wnętrzach to metoda nie tylko na dekorację pomieszczeń a także odświeżenie ich wystroju. Jak do takiej aranżacji zastosujemy fotografię artystyczną, to istnieje kolejna sposobność, by we własnym domu móc obcować ze sztuką. Już chociażby ten powód powoduje, iż dobrze zdecydować się na fototapety w naszych mieszkaniach – Fixar.

admin