Czemu fototapety są tak popularnym materiałem wykończeniowym, opis podstawowych ich typów.

Last modified date

Fototapety stały się niezwykle popularnym materiałem używanym do urządzania naszych mieszkań i domów. Przede wszystkim dają bardzo duże możliwości aranżacyjne, ponieważ można na nich wydrukować w zasadzie wszystko, co się będzie chciało.

Tradycyjne tapety oferowane były w jakiejś liczbie wzorów i należało w sklepie wybierać pośród nich. Przy fototapetach jest całkowicie inaczej. Wprawdzie podkłady, na jakich się je wykonuje i sposób montażu są identyczne, to dzięki wykorzystaniu zaawansowanych drukarek nie ma żadnych ograniczeń co do motywów i wzorów kliknij tutaj. Firmy oferujące fototapety na zamówienie oferują przeważnie własny katalog, z podziałem na tematyczne kategorie, z którego można coś ciekawego wybrać. Ale nie ma żadnego problemu, żeby też dostarczyć własne zdjęcie, wystarczy aby miało ono tylko wystarczającą rozdzielczość. Może to być na przykład kupiona w jakimś serwisie fotografia, jaka będzie się podobać. Lecz przesłać również można zdjęcie, które się samemu zrobiło, przykładowo z członkami najbliższej rodziny.
fototapety na zamówienie

Autor: Fondital S.p.A.
Źródło: Fondital S.p.A.
pomiar temperatury

Źródło: pixabay.com
Fototapety dają tak duże możliwości aranżacyjne, że w praktyce nadawać się będą do wszystkich pomieszczeń. W przypadku łazienek i kuchni ważne jest jednak, aby posiadały one odpowiednią odporność na wodę, gdyż w tych miejscach nie da się uniknąć nawet przypadkowego zachlapania . Dlatego też zalecane będą tutaj podkłady wykonane z winylu, jeżeli się je dobrze naklei, to w sumie nawet bezpośrednie lanie po nich niewiele im zrobi. Z kolei w przedpokojach i pokojach bez żadnego problemu można nakleić inne typy fototapet.

Zainteresował Cię nasz wpis? Będzie nam miło, jeśli postawisz na przeczytanie kolejnych. Po prostu kliknij w link (https://projektoskop.com.pl/buda-dla-psa-projekt-i-wykonanie/) i wejdź do kolejnej strony.

Tanie i bardzo chętnie wybierane przez klientów są podkłady papierowe. Jednak w ich przypadku konieczne będzie, aby wyrównać odpowiednio ściany, bo widać będzie pod nimi wszystkie nierówności.

Takiej wady mieć nie będą nieco droższe podkłady z lateksu, które są bardzo często wykorzystywane na fototapety do sypialni. Dzięki warstwie cienkiej pianki znacznie lepiej maskują wszelkie niedoskonałości ściany, a jednocześnie motywy wydrukowane na nich prezentują się znacznie lepiej.

admin