Czemu drukowanie na płótnie to warta swojej ceny metoda?

Last modified date

W dobie fotografii cyfrowej prawie wcale nie porywamy się na wywoływanie fotografii, bo mamy je wszystkie przeważnie ze sobą – czy to w smartfonie, netbooków czy tablecie. Ale czasami rodzi się konieczność wywołania fotografii jako prezent lub po to, aby udekorować nimi ściany we własnym domu. Rodzi się wtedy fundamentalne pytanie o to, jakim sposobem, na jakim tworzywie i u kogo wydrukować fotki? Odpowiedzią jest druk na płótnie.

Obraz na ścianie

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Drukowanie na płótnie to dość innowacyjna metoda, która przywołuje cyfrową technikę fotografii w powiązaniu z dawnymi technikami malarskimi. Zaawansowane możliwości otwierają drogę do łączenia świata sztuki ze światem technologii. Druk – (sprawdź to) na płótnie to bez wątpienia usługa niekonwencjonalna, skierowana do konkretnego klienta, który chce trochę więcej aniżeli standardowe fotografie na fotopapierze.

Wywoływanie zdjęć na płótnie to niesztampowy sposób na wyeksponowanie sentymentalnych zdjęć. Taka dekoracja pasuje się w każdym aranżu i jest świetnym pomysłem na indywidualizację pomieszczenia w kunsztownym stylu. Zdjęcia drukuje się na płótnach o szerokości pojedynczego boku sięgającej nawet 1,5 metra, dlatego taka technika wydruku powinna okazać się najlepszym wyborem dla aranżatorów mieszkań.

Fotopłótno

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Druk na płótnie wykonywany jest dziś przez coraz liczniejszą ilość firm. Mamy już aktualnie obszerny wachlarz rozmiarów obrazów na płótnie, jakości materiału, na którym wykonany będzie wydruk i palety barw. Jeżeli chodzi o rodzaje płótna to jest ich mnóstwo: począwszy od tradycyjnego płótna bawełnianego, poprzez płótna galeryjne z powłoką z satyny, a skończywszy na nienabłyszczanym malarskim i wielu podobnych. Poprzez to każdy ma możliwość spersonalizować własne zamówienie.

Najczęściej wykonuje się obrazy na płótnach z domieszką bawełny, które naciąga się na krosno malarskie. Ta opcja pozwala na to, że druk na płótnie prezentuje się najbardziej niebanalnie, kolorystyka jest świetnie odwzorowana i jakość obrazu jest wyjątkowo dobra. Atrakcyjny, podstawowy kolor warstwy zabezpieczającej materiału umożliwia to, że da się tworzyć naprawdę wysokiej jakości fotografie w niskim nakładzie finansowym.

admin