Cyklinowanie parkietu Katowice – będzie potrzebne po kilkunastu latach wykorzystywania!

Last modified date

Dostałeś w spadku lokal mieszkalny po babci? Nie masz pojęcia od czego rozpocząć odnowienie? Już w tej chwili przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się co należy zostawić w starym domu, a co trzeba wymienić!

Parkiet z buku

Autor: Podłogi.info
Wiekowe domki jednorodzinne charakteryzują się w szczególności solidnością , a także wytrzymałością na działanie zjawisk atmosferycznych.http://www.galeriaoswietlenia.pl/162-nowoczesne galeriaoswietlenia.plKilkadziesiąt lat temu do budowy domu używano jedynie drewna i najbardziej statecznych budulców. Nie stosowano wówczas jakichkolwiek płyt, ani sklejek. Dlatego przed rozpoczęciem remontu leciwego domu należy wiedzieć co powinieneś odnowić, ponieważ nie uda nam się zakupić nic lepszego. Pierwszą sprawą, którą trzeba zobaczyć wewnątrz domu jest podłoga.

Jeśli stwierdzisz, że jest to drewno to w tym czasie warto zdecydować się na cyklinowanie parkietu Katowice przez specjalistę. Nie winniśmy brać się za to na własną rękę, albowiem możemy zniszczyć tą starą podłogę. Cyklinowanie bazuje na zeszlifowaniu zewnętrznej warstwy, jaka ulega zniszczeniu. Jest ono uczynione zwykle brakiem używania odpowiednich środków do konserwacji, a także zwykłym wykorzystywaniem. Możemy mieć gwarancję, że cyklinowanie parkietu Katowice przez zawodowca spowoduje, iż będziemy mieli w swoim domu niezwykła posadzkę, jakiej zazdrościć będą nam wszyscy koledzy i bliscy.

W dzisiejszych czasach w sklepach niezmiernie ciężko jest kupić podłogę dobrej jakości, zazwyczaj pojawią się panele, które nawet nie leżały obok prawdziwego drewna. Następną rzeczą w starym domu, jaką moglibyśmy zostawić są zabytkowe meble, jakie dzięki reperacji zyskają ówczesny blask. Jeśli nie chcemy dysponować masywnych, ciemnych szaf, to w takim przypadku możemy zeszlifować wierzchnią powłokę (tak jak w przypadku podłogi) i pomalować mebel na totalnie inny kolor. Od kilku lat gigantycznym przebojem są jasne mebelki i właśnie takie możemy własnoręcznie wyczarować. Jeżeli będziemy posiadali odświeżoną podłogę i umeblowanie, to wtedy trzeba pomalować ściany i dokupić gadżety, a stworzymy dom (domy prefabrykowane śląsk) naszych marzeń.

podłoga

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy zdolności artystyczne to moglibyśmy zrobić dekoracje osobiście, metodą hand made. Nam sprawi to mnóstwo radości, a nasi goście będą przecierać oczy ze zdumienia, że udało nam się wykreować coś tak nadzwyczajnego i czarującego – Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Irmar” Marek Kuśmierski.

admin