Co zrobić, by odpowiednio urządzić mieszkanie w kawalerce?

Kawalerka to trudne pomieszczenie do zaaranżowania. Powodem jest przede wszystkim niewielki rozmiar. Małe wnętrza za każdym razem stanowią wyzwanie. Po pierwsze architekt aranżujący wnętrze musi zadbać o odpowiednią użyteczność, a jednocześnie zadbać o względy estetyczne. Kiedy brakuje miejsca niełatwo pomieścić interesujące ozdoby czy odpowiednio dopasowane meble, które nie pozbawią kawalerki funkcjonalności.

designerskie wnętrze

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w związku z tym dać sobie radę z niewielkim metrażem? Po pierwsze, warto wybrać meble, które posiadają różne dodatkowe schowki czy wnęki. Jeśli każda szafka czy stolik będą miały boczny schowek, bez problemu schowasz wszystkie niezbędne przedmioty. W sklepach dostaniesz wiele takich elementów wyposażenia. Są one wygodne w codziennym użyciu, a dają dużo większe możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Jeśli dobierzesz praktyczne meble (zobacz meble magnat łóżka) możliwe będzie również zmniejszenie liczby obiektów w kawalerce (jak urządzić małe mieszkanie). W kawalerce będzie dość ciasno jeśli wstawisz zbyt dużo mebli. Straci na tym tak użyteczność, jak i estetyka. Wnętrze nie może być za bardzo zarzucone. W takim wypadku sprawia wrażenie chaosu. To samo można powiedzieć o dekoracjach. Nie kupuj zbyt dużej ilości dekoracji. Raczej wybierz parę najlepszych ozdób.

Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Możesz je od czasu do czasu zmienić, kiedy zaczną Cię nudzić. Ważne, by nie stawiać wszystkich naraz, bo mieszkanie zacznie wyglądać klaustrofobicznie. A jak dobrać kolory? Tutaj rzecz jasna najlepszym wyjściem okażą się jasne kolory, które wizualnie powiększą pomieszczenie. Pamiętaj, by wybrać maksymalnie trzy kolory. Zbyt duża ilość kolorów również wizualnie skurczy kawalerkę.

admin