Co warto wiedzieć, dobierając okna i drzwi do domu

Last modified date

Kończysz budowę domku? Rozpoczynasz roboty wykończeniowe? Pamiętaj, iż jednym z najważniejszych elementów, od których powinieneś zacząć wyposażanie nowego domu, jest wybór drzwi a także okien. Wśród głównych czynników, na jakie należy kierować uwagę, jest jakość a także klasa okien, rodzaj szyb i ich własności izolacyjne.

okna

Drzwi – Oleśnica Co trzeba wiedzieć o klasie okien? Przede wszystkim to, iż stolarka otworowa z PCV powstaje na bazie profili, które mogą być stworzone w różnych klasach, np. A. B, C, itp.. Najwyższą z możliwych klas profili będzie klasa A. Oznacza ona, iż ścianki zewnętrzne okien mają 3 mm grubości, a szerokość komór wewnętrznych to przynajmniej 5 mm. Właśnie powyższe parametry zapewniają oknom trwałość, a również większą ochronę przed hałasem jak też wahaniami temperatur.

Okna są inwestycją na lata, warto zatem inwestować w najwyższą jakość, ergonomiczność oraz wyjątkowy design.Drzwi są wizytówką mieszkania ocenianą przez każdego przechodnia. Modeli drzwi jest wiele, jeśli nie możemy się zdecydować poprośmy o wskazówkę projektanta. Chociaż najczęściej rozmiar oraz typ drzwi (jedno bądź dwuskrzydłowe) sprecyzowany jest w projekcie budynku, to czasami może się zdarzyć sytuacja, w której zechcemy poszerzyć bądź zwęzić wejście oraz odpowiednio do niego wybrać drzwi. O ile ich wysokość to najczęściej 201-210 cm, to szerokość może być bardzo różna. Jak wybrać okna w Olokna (naprawa odprysków ze szkła)icy? Gdy budynek ma wygląd rezydencji, najlepiej dobrać model o dużej szerokości (większej niż 180 cm) oraz z naświetlami. W mniejszych domach lepiej sprawdzają się drzwi jednoskrzydłowe, o szerokości co najmniej 90 cm, bądź dwuskrzydłowe asymetryczne.

drzwi

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg

Przeszklenia mogą mieścić się tak w skrzydle drzwi, jak również stanowić ponadprogramowe naświetlenia. Warto je zastosować, jeśli hol jest ciemny czy jeśli chcemy spowodować, by drzwi stały się lżejsze optycznie. Gros producentów proponuje tutaj bogactwo opcji, choć większość za dopłatą. Można zamówić szyby gładkie, kolorowe, ozdabiane, witrażowe, ognioodporne. Szyby powinny być zespolone (podwójne albo potrójne szkło gwarantujące właściwą izolację cieplną) oraz nietłukące. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce wyrażenie: drzwi wrocław i Syców, ewentualnie okna Syców i Oleśnica ażeby znaleźć wytwórców w swej okolicy. Dodatkowe informacje znajdziesz pod linkiem

admin