Inteligentny dom – pod ową skomplikowaną jak też profesjonalnie brzmiącą nazwą kryją się takie frazy jak Inteligentny dom, inteligentne instalacje lub systemy inteligentne kierowania domem.

sterowanie oświetleniem

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie one redukują się do jednego mianownika. Na celu mają uprościć oraz polepszyć nasze codzienne życie tak w biurze jak i w domku.

Otwórz ten link ig-541! Na stronie zobaczysz interesujące fakty na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

Ich montaż prócz komfortu zapewnia też oszczędności codziennego użytkowania gabinetu czy domu. Instalacja takiego systemu wpłynie również znamiennie na powiększenie szeroko pojętego bezpieczeństwa danego domu.

Inteligentny obiekt – co to takiego? Jest to jednoczesne połączenie instalacji oraz sprzętów w jeden spójny zautomatyzowany system, dzięki któremu osiągamy prawie nieograniczone możliwości w kwestii kierowania jak też kontroli wszystkimi układami i sprzętami w domu. Inteligentny obiekt może kierować oświetleniem, roletami, klimatyzatorem, ogrzewaniem bądź wentylacją. Może sprawować kontrolę dostępu, zarządzać TV, alarmem lub systemem przeciwogniowym. Inteligentny budynek to też sterowanie oświetleniem, którego wiele przykładów można zobaczyć na stronie . Nadzoruje także użycie energii elektrycznej albo cieplnej. Nie jest to jednakże koniec jego potencjału i ograniczeń. Inteligentny budynek to także opcja sterowania systemem audio- video, rynsztunkiem AGD bądź nawadnianiem ogrodu.

Pełnowartościowy dobrze ustawiony inteligentny system może kierować parunastoma innymi narzędziami, jakie bezpośrednio oddziałują na bezpieczeństwo obiektu. Zaczynając od systemu sygnalizacji pożaru(zobacz system sygnalizacji pożaru) powiązanej z układami oddymiania a także instalacją tryskaczową poprzez układy ostrzegawcze DSO, monitoring albo system napadu.

admin