Co powinno być reklamą każdej restauracji oraz jak dobierać zapachy do różnych pomieszczeń?

Last modified date

Jednym z najprzyjemniejszych zmysłów ludzi jest umiejętność odczuwania pachnących substancji. Naturalnie tak tych naturalnych, jak i sztucznych. Nie ma to jak okazja do wdychania czystego powietrza nad morzem albo w parku, jednak nawet jeżeli mieszkamy w środku naszego kraju, to i tak moglibyśmy cieszyć się górskim powietrzem.

jadalnia

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
blog

Źródło: flickr.com
Jest to możliwe dzięki przeróżnym odświeżaczom powietrza, które można by kupić w wielu sklepach oraz o różnorodnych zapachach. Mogłyby to być aromaty przeróżnych kwiatów (np. róży, nagietków bądź brzoskwini albo bananów).

Przydałoby Ci się istotne opracowanie tego tematu? Zatem nie zwlekaj i przejdź do następnej strony. Tam oczekują na Ciebie bardzo rzetelne wiadomości.

Do nabycia są naturalnie również odmienne aromaty, chociażby mango czy też limonki. Można spokojnie przyjąć, że zapach jest jednym z wyróżników klasy danego pomieszczenia. Żaden człowiek przecież nie spożywałby jedzenia w restauracji, w której po prostu brzydko pachnie. Z drugiej strony akurat kawiarnia nie musi wykorzystywać sztucznych zapachów, ponieważ te dobiegające z kuchni powinny być jej promocją.

zapach

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu postępowanie posiada zresztą swą nazwę: aromamarketing. osoby, które zajmują się dobieraniem substancji zapachowych do danego miejsca wiedzą, że aromat powinien kojarzyć się z daną branżą. Ponadto powinien współgrać z wystrojem danego pomieszczenia oraz przykładowo oferowanymi przez spółkę usługami. Przykładowo do restauracji czy też punktów gastronomicznych doskonałe są wkłady zapachowe o aromacie kawy lub owoców, natomiast różnego rodzaju wkłady świeże byłyby dobre do siłowni czy też klubów fitness.

Aromat do naszego domu jest natomiast uwarunkowany od gustu, może trochę od pory roku oraz wystroju danego pomieszczenia. Dla przykładu mogłaby być to kombinacja kilku owoców, chociażby mango albo jabłka. Zapachy można naturalnie próbować zrobić samodzielnie.

admin