Co mieć na uwadze wybierając zasilacz ledowy do oświetlenia led?

Last modified date

Oświetlenie led nakazuje zastosowanie odpowiedniego zasilania, gdyż normalne metody nie zawsze się tutaj sprawdzają. Przede wszystkim wykorzystywane są zasilacze napięciowe, więc poszukując ich powinniśmy wiedzieć, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę, by nasze wybory były prawidłowe.

LED

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście jakość zasilacza. W tym przypadku nie warto obcinać kosztów, gdyż niniejsze działanie momentalnie obróci się przeciwko nam. Tanie zasilacze ledowe mogą nawet doprowadzić do zepsucia się diod. Następnym istotnym elementem są zainstalowane zabezpieczenia, które ochraniają przed zwarciem, przeciążeniem i spięciem.

Zasadnicze są zabezpieczenia przepięciowe, jednak niestety nie zawsze są one w stanie zabezpieczyć oświetlenie. Nie można również zapomnieć o sprawności energetycznej, gdyż to ona decyduje o pojawianiu się zakłóceń i o właściwym pobieraniu mocy. W związku z ostatnią sprawą należy obliczyć moc, która będzie nam konieczna do przyłączenia wszystkich instalacji, mających działać z zasilaczem. Moc ma być co najmniej taka, jak obliczyliśmy bądź jeszcze lepiej – odrobinę większa. Dzięki temu zabezpieczymy zasilacz przed maksymalnym obciążeniem, które może nie mieć na niego dobrego wpływu, zwłaszcza przy dłuższym, ciągłym działaniu.

Jeśli jednak wybierzemy – tak jak uprzednio zaznaczyliśmy – wysokiej jakości zasilacze, nie powinny mieć miejsca niniejszego typu problemy. Ostatnią kwestią jest projektowanie wentylacji Wrocław zasilaczy, jaka pozwala na efektywne odprowadzanie ciepła od sprzętu.

Podoba Ci ten artykuł? Ekstra, ale kliknij ponadto tu – zobaczysz w tamtym miejscu niezwykle użyteczny link (http://www.dkrm.com.pl/fasady-i-pokrycia-dachowe/), który również będzie dla Ciebie wartościowy.

Im niższa temperatura, tym dłuższa żywotność, ale ta zasada dotyczy większości urządzeń, jakie posiadamy w domu czy w pracy. Tak np. ciągle grzejący się laptop będzie nam z pewnością o wiele krócej służyć, identycznie jest z zasilaczami.

oświetlenie LED

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że wybór zasilaczy ledowych wiąże się z pracą całego oświetlenia oraz – co najistotniejsze – jego trwałości. Źle wybrane zasilacze mogą sprawiać, że żarówki będą się szybciej spalać, a my będziemy zmuszeni do następnych wydatków, z czego niewątpliwie nie będziemy się cieszyć. Dlatego jeśli nie czujemy się pewni w tym zakresie, lepiej skorzystajmy ze wsparcia ekspertów, którzy podpowiedzą nam trafne rozwiązania i zakupimy zasilacze ledowe, które będą się sprawdzać w naszych instalacjach.

admin