Co będzie bardziej praktyczne do łazienki? Wanna czy prysznic? Co wybrać? Jakie są plusy i wady takich rozwiązań?

W życiu trzeba dokonywać ważnych wyborów, od nich jest zależne wiele rzeczy. Czasami tego typu wybory są problematyczne, wpływające na całe nasze życie, dramatyczne, których chcielibyśmy uniknąć W pozostałej sytuacji takie wybory są spontaniczne, także trudne, ale nie porównywalne w skali prawdziwie życiowych dylematów. Takie tak naprawdę sytuacje zdarzają się, kiedy będziemy zastanawiać się nad wyposażeniem łazienki w naszym domu.

wanna do łazienki

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Główny z kolei problem pojawia się w momencie, kiedy nie mamy pojęcia, co wybrać? Zastanawiamy się nad tym, myślimy co korzystniejsze: wanna czy prysznic, i z jednej strony możemy znaleźć zalety, a z drugiej wady każdego z tych rozwiązań. No bo jak tak się zastanowić to prysznic wiąże się z szybkością i oszczędnością wody. Ale czy tak jest? Faktem jest że wiele jest zależne od nas samych i od tego, jak umiemy oszczędzać wodę. Niektórzy spędzają długi czas pod prysznicem i w żaden sposób się to ma do czasu i oszczędności wody.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to w tekście (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-eko/) również przeczytasz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij więc tutaj!

Dla porządku więc możemy powiedzieć sobie, że tak, może to wpłynąć na te czynniki, jednak wiele zależy od nas.

Z drugiej strony wanna kojarzy się z znaczną ilością wody i długim czasem kąpieli. Jeśli do pierwszego przykładu nie można mieć zastrzeżeń, to akurat drugim z nich jest największązaletą. W którym momencie bowiem jak nie w wannie można właściwie zacząć relaksować się po całym dniu. Wanna to miejsce intymne, w którym przebywamy sami ze sobą, w którym możemy odpowiednio się zrelaksować. trudno przestawić się z wanny na prysznic, kiedy całe życie mieliśmy szansę cieszyć się przyjemnymi i wspaniałymi kąpielami w wannie. Mimo to jest sposób, żeby to połączyć. Nie musimy rezygnować z wanny na rzecz prysznica i odwrotnie. zwyczajnie damy wannę, ale jednocześnie nie zapominajmy o prysznicu. z taką pomocą będziemy mieli zawsze wybór– albo relaksującą kąpiel w wannie, albo szybki prysznic.

Prysznic w wannie w ogóle nie jest elementem przeszkadzającym, gdyż duża powierzchnia wanny bez wątpienia lepiej niż w chwili, kiedy bierzemy prysznic w niewielkim brodziku. Jednocześnie,możemy w prosty sposób spowodować, żeby w czasie prysznica woda nie chlapała na łazienkę. Zwyczajnie, tak jak na brodziku postawimy kabinę, tak samo możemy zrobić wzdłuż całej wanny. Zapobiega to leceniu wody, a jednocześnie tworzy jeszcze bardziej intymne miejsce. Dzięki temu mamy szansę brać kąpiel czy prysznic, a inna osoba może w tym samym czasie skorzystać z łazienki.

admin