Ciekawe zastosowanie oświetlenia led – sprawdź, gdzie się to przyda

Znaczącym aspektem przy doborze źródła światła jest bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Zasadniczą wartością światła LED jest jego energooszczędny i ekologiczny zakres. LED w odróżnieniu do żarówek tradycyjnych nie mieszczą rtęci, oprócz tego, dzięki nim możemy znacznie obniżyć opłaty za zużycie energii elektrycznej. Ogromną zaletą światła LED jest duży asortyment barw światła. Nie ma potrzeby aplikowania specjalnych filtrów, żeby otrzymać wybraną barwę. Kolor świecenia jest zależny od półproduktu, z którego wykonany jest półprzewodnik. Ponieważ światło przekazywane poprzez diodę LED posiada bardzo wąski obręb promieniowania, jego barwa jest niezwykle nasycona.

led

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Profile do taśm LED wykorzystywane są do komponowania porządnego liniowego oświetlenia, stosującego taśmy LED jako źródło oświetlenia. Zróżnicowanie profili, oraz osłonek, ich kształtów i wielkości, również składników montażowych, gwarantuje budowanie schludnych opraw oświetleniowych o różnej funkcjonalności. Do produkcji profili stosowane jest wysokogatunkowe aluminium, bądź tworzywo MDF. Dostosowane osłonki do profili zabezpieczają diody przed wnikaniem brudu, kurzu i wilgotności. Mleczne osłonki rozpraszają blask, komponując rezultat rozproszonego liniowego światła, zaś osłonki skupiające, w połączeniu z dobranym profilem, gwarantują dostosowanie kąta świecenia do wymogów oświetleniowych.

Profile aluminiowe LED to doskonałe rozwiązanie podczas przygotowywania oświetlenia LED, czy też aranżacji świetlnych z zagospodarowaniem taśm LED, czy też podzespołów LED. Profil aluminiowy stosuje się jako wykończenie i przyznanie specjalnej stylistyki instalacji oświetleniowej, do podniesienia poziomu zabezpieczenia zamieszczonej w nim taśmy LED, także do niezbędnego odprowadzania ciepła wysyłanego przez taśmy. Odprowadzanie ciepła jest najistotniejszą kwestią przy montażu profili, ze względu na ryzyko pożarowe. Istnieje szeroki wachlarz profili. Profile led powierzchniowe, profile wpustowe, producent profili aluminiowych hermetyczne, narożne, do szkła, także profile na schody i na sufit.

admin