Ciekawe patenty w polskich mieszkaniach

Last modified date

Dla wnętrza, w jakim będziemy słuchać muzyki oraz oglądać filmy, warto zaprojektować instalację multimedialną. System audio oraz wideo to ogromnie dużo kabli, jakie będą się kurzyć oraz plątać. Jeśli idzie o pokój multimedialny warto pomyśleć o odpowiednich tulejach na kable wideo (np. od rzutnika) jak też głośnikowe. Jest wiele systemów kierowania inteligentnym mieszkaniem. Inteligentny dom to dzisiaj ogromnie popularne wyrażenie.

oświetlenie

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Ale co to jest tak naprawdę? Inteligentny dom to układ czujników oraz części wykonawczych wykonujących określone działania na podstawie zaprogramowanego algorytmu. Sterowanie zintegrowane pozwala na kontrolę wielu typów urządzeń za pomocą jednego guzika. Mówiąc inaczej za pomocą jednego inteligentnego guzika bądź panelu LCD można kierować tak oświetleniem, jak i roletami, ogrzewaniem czy systemem audio-video – szerzej na ten temat pod tym linkiem.

Inteligentne oświetlenie domu. Czym byłoby inteligentne mieszkanie bez sterowania oświetleniem… Dzięki inteligentnej instalacji możemy dowolnie dobrać sterowanie oświetleniem. Nie trzeba wielu włączników by zapalić oświetlenie na korytarzu. Starczy jeden czujnik obecności, który w zależności od ruchu i oświetlenia zewnętrznego sam zapali światło. Dla stworzenia odpowiedniego nastroju wykonalne jest ustawienie dyskretnej sceny świetlnej. W inteligentnym domu włącznik oświetlenia nie jest przypisany do danej lampy. Możemy to dowolnie skonfigurować, na przykładowo włączać wiele lamp z jednego miejsca bądź jedną lampę z wielu miejsc. Zawsze można to zmienić bez

oświetlenie

Autor: BRW
Źródło: BRW

kucia ścian.

Żaluzje są dziś bardzo często stosowanym wyposażeniem budynku. Inteligentny dom pozwala na sterowanie nimi zależnie od oświetlenia słonecznego, pory dnia czy życzenia domowników. Funkcja wyjścia z domu pozwala na samoczynne zamykanie wszystkich rolet z pomocą jednego przycisku. Integralną częścią mieszkania jest zawsze system ogrzewania. W systemach inteligentnego domu układy grzewcze możemy włączyć w system, zaś to pozwala na dowolne sterowanie temperaturą.

Jeżeli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (https://procleaner.pl/praca/), który bez wątpliwości też przyciągnie Twoją uwagę.

Dzięki czujnikom temperatury oraz zaworom regulacyjnym możemy w dowolny sposób ustawiać temperaturę we wnętrzach. Ustawienie temperatur nocnych ewentualnie na czas wyjścia z mieszkania możemy wykonać z pomocą jednego kliknięcia. Największą wartością systemu inteligentnego mieszkania jest oszczędność. Sterowanie grzaniem pozwoli na zmniejszenie rachunków poprzez obniżenie zużycia energii.

admin