Chryzantema jakiej nie znamy

Last modified date

Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, na ogół kojarzona ze przygnębieniem i melancholią. A jednak w Azji chryzantema jest symbolem radości, zdrowia i dostatku. W Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, podczas którego spożywa się wino zrobione z tych kwiatów. Powinniśmy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, gdyż chryzantemy są bardzo efektowne, urocze i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy przystrajać nimi stoły, parapety okienne, obdarować najbliższych i sadzić w ogrodach.

chryzantema czerwona

Autor: 10班 億載
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który potrafi zachwycać swym pięknem w wazonie nawet 3 tygodnie. Tworząc bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o kwiatach różnej wielkości, ale w pasujących do siebie kolorach. Może to być biel i zieleń (zainteresuj się czym jest wycinanie drzew w Warszawie) tudzież róż i blady fiolet. Pastelowy bukiet będzie lekki i delikatny.

Nasze następne artykuły są tak samo zajmujące, co ten. Więc najedź na link tu… (http://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Chodniki-do-przedszkola-i-szkoly/70) i przeglądaj skrupulatne informacje. Zapraszamy!

Niepotrzebne są jakiekolwiek dodatki, ponieważ kwiaty są najważniejsze. Na zewnątrz, do pojemników kupujemy na ogół odmiany o kształcie regularnej kuli, mocno obsypane kwiatami. Balkony i schody do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości, tworzącymi regularne kule.

Należy jednak dla urozmaicenia zdecydować się na inne formy, np. krzaczaste, które możemy wyeksponować w rdzawo-pomarańczowych kompozycjach z innymi gatunkami roślin których nam nie brak w jesiennych miesiącach. Długo będą zdobiły nasze domostwa gdyż chryzantemy ciepłymi barwami ogrzewają nasze serca do pierwszych przymrozków.

chryzantemy

Autor: Tanya Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu, są to najczęściej wybierane kwiaty, które stawiamy na cmentarzach (w doniczce mogą stać nawet 1,5 miesiąca) – nasze chryzantemy doniczkowe. Zwyczaj ten stał się już polską tradycją: parę dni przed 1 listopada, w sklepach, kwiaciarniach, przed bramami cmentarza widzimy różne odmiany chryzantem doniczkowych. Dobrze jest przechowywać je na balkonie tudzież w ogrodzie, a przed nocą wstawiać kwiaty do piwnicy, lub innego nieogrzewanego pomieszczenia.Dzisiejsi ogrodnicy potrafią wywołać proces kwitnienia chryzantem o każdej porze roku poprzez doświetlanie roślin, wydłużając lub skracając dzień. Wówczas możemy podziwiać urodę chryzantem przez cały rok, nie tylko w listopadzie – zobacz kontakt.

admin