Last modified date

Oświetlenie LED kilka lat temu zdobyło rynek, mając tyle samo fanów, co krytykujących. Nie da się jednak zanegować, iż pomimo paru wad, tego gatunku oświetlenie wykazuje cały zbiór różnorodnych zalet. Jakie to zalety?

LED

Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, trzeba zauważyć, że choć zakup żarówek LED jest dość drogi, to w rzeczywistości jest to rozwiązanie szczególnie korzystne finansowo. Taka coraz częściej stosowana w naszych domach żarówka LED MR16 świeci blisko 25 razy dłużej od zwykłej żarówki.

Czy po przeanalizowaniu tego tekstu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź link (http://www.stefpolcleaning.pl/ozonowanie-wawer/), gdyż odnajdziesz tam świeże informacje.

Wystarczy zatem pomnożyć cenę standardowej żarówki razy 20, dorzucić do tego czas, niezbędny na kupno nowej żarówki oraz na jej wymianę.

Rachunek jest prosty – oświetlenie LED się opłaca. Ponadto, od razu po włączeniu żarówka LED zyskuje całkowitą jasność, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w kuchni, czy łazience, gdzie potrzebne jest dobre światło. Krytykanci oświetlenia ledowego narzekają na nienaturalne, zimne światło, jakie emitują żarówki LED, jednak z drugiej strony patrząc – nowoczesne technologie umożliwiły zastosowanie światła w dowolnej barwie.

Niemal nieskończona paleta odcieni światła, wraz z wybranym kątem padania światła, to ogromna swoboda w aranżacji pomieszczeń. Żarówki ledowe pozwalają zatem uzyskać nietuzinkowy, wyjątkowy klimat każdego pomieszczenia w naszym domu.

Jeżeli uznamy z żalem, iż żarówka LED MR16 nie należy do najtańszych, od razu przypomnijmy sobie, iż oświetlenie LED jest obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia na rynku. Inwestując w tego rodzaju oświetlenie dbamy o własną kieszeń, lecz także o środowisko naturalne. Kolejną zaletą żarówek LED jest fakt, iż nie gasną one nagle, tak, jak dzieje się to w przypadku przepalonej tradycyjnej żarówki.

Światło LED powoli traci jasność, dając nam znać, że czas nabyć nową żarówkę. Żarówki LED są często stosowane również dlatego, iż wyróżniają się niską emisją ciepła. Nie ma nic gorszego, niż chcieć poczytać gazetę w upalny wieczór, kiedy świecąca żarówka dodatkowo podnosi nam temperaturę w pomieszczeniu!

admin