Całkowicie inne spojrzenie na to, jak wchodzić do domowych pomieszczeń, czyli praktycznie wszystkie plusy i minusy drzwi przesuwnych.

Odpowiednie zaplanowanie wnętrza pozwoli na efektywne i praktyczne wykorzystanie domowej powierzchni. Lecz tak zdawałoby się prozaiczny element, jakim są wewnętrzne drzwi można wykonać w taki sposób, aby znacznie polepszyć funkcjonalność wnętrza. Tradycyjne drzwi potrzebują trochę miejsca do tego, żeby można je było swobodnie otworzyć. W większych pokojach nie powinno być z tym większego kłopotu, ale jeśli miejsca jest mniej, to można pomyśleć nad innym pomysłem.

drzwi drewniane

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Sporą popularność ostatnimi czasy zyskują drzwi przesuwne. Na pierwszy rzut oka będą one wyglądać analogicznie, jak tradycyjne drzwi, jednak w miejsce skrzydła otwieranego na boki mają je rozsuwane na którąś ścianę. Także sama konstrukcja jest trochę inna. Typowe drzwi osadzone są na futrynie, przy drzwiach rozsuwanych używane są specjalne prowadnice, na jakich drzwi się poruszają. Dochodzą do tegoDo tego dochodzą pomocnicze elementy, odpowiedzialne za blokowanie i stabilizację całości. Zapoznaj się z naszą ofertą: kliknij w link

Przesuwne drzwi mają dużo plusów w porównaniu z tradycyjnymi, chociaż rzecz jasna nie są pozbawione wad. Największym ich plusem jest brak potrzebnego miejsca do ich otworzenia. Będą one wprawdzie wymagać niewielkiego, paro centymetrowego paska przestrzeni przy ścianie, na którą się odsuwają, ale jest to znacznie mniej niż powierzchnia potrzebna przy drzwiach standardowych. Ogromną zaś ich zaletą są znacznie większe możliwości jeśli będzie chodzić o możliwości stylizacji.

Przy zastosowaniu tradycyjnych drzwi dużego wyboru nie ma, przeważnie producent oferuje kilka wzorów w kilkunastu kolorach i to wszystko. Za to w przypadku przesuwnych drzwi możliwości będą znacznie większe (strona internetowa). Przeważnie wykonuje się je z drewna, albo wiórowych płyt, często uzupełnianych o szyby, lub też w całości ze szkła hartowanego. Z powodu tego, że w wielu firmach możliwe będzie kupienie drzwi w dowolnym rozmiarze, to tak naprawdę nie ma w takim przypadku również problemów z wyborem kolorystyki i rodzaju użytych materiałów.

admin