Brak światła, zły humor, złe samopoczucie? No tak, mamy zimę. Co z tym zrobić, żebyśmy poczuli się lepiej?

Last modified date

Zbyt mała ilość światła zwłaszcza jesienną i zimową porą może przyprawiać o ból głowy. Może spowodować wiele odmiennych, nieprzyjemnych dolegliwości, pośród których depresja zasługuje na szczególne wyszczególnienie. Z niedoboru światła nasze dobre samopoczucie jest bardzo obniżony, nasza motywacja do życia gdzieś się ulotniła.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Sami się sobie dziwimy, stresujemy się, że te zmiany to wstęp jakiejś nieznanej i niebezpiecznej choroby. Aż trudno dać temu wiarę, ale za takiego rodzaju zmiany, nieprzyjemne objawy odpowiada tak, wydaje się bezpieczna sytuacja, jak zbyt mała ilość światła. Co można zrobić? W jaki sposób można z tym walczyć?

Naturalnie, jakbyśmy mieli magiczną siłę to moglibyśmy po prostu coś z tym zrobić i nie mieć z tym problemu. Niczym nadludzie skierowalibyśmy więcej słońca w momencie, gdy za często jest nieprzyjemnie i depresyjnie (Ilumina). To by bardzo ułatwiło sprawę , a my nie posiadalibyśmy więcej takich niedogodności. To oczywiści scenariusz na film animowany lub science-fiction, my zaś niestety mamy ograniczone możliwości. Pomarzyć zawsze można, gorzej jednak,gdy w rzeczywistości nic się nie zmienia, a my dalej musimy użerać się ze stanem, przypominającym depresję. A może wybrać się w podróż do egzotycznych krajów? W środku zimy?

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Gdyby każdy miał taką szansę to dlaczego nie. Co prawda pewnością, takie wypady są coraz bardziej popularne, jednak na niezbyt długi czas. Mnóstwo osób planuje na przykład tego typu wyjazdy w okresie świątecznym, albo raczej na początku stycznia, bo wtedy jest taniej. No tak, to bardzo ciekawa opcja, jednak krótka i całkiem kosztowna. Jeżeli chcielibyśmy naprawdę poczuć to południowe słońce musielibyśmy spędzić w takim klimacie przynajmniej z dwa miesiące. Bo jak sobie pomyślimy, że jesień i zima w naszym kraju to co najmniej pół roku szarości, to mamy łatwy rachunek.

Masz jakiekolwiek trudności ze znalezieniem rzetelnych informacji? To sprawdź tekst (https://dekorianhome.pl/salon/olsztyn) dostępny na tej stronie a przekonasz się, że to jest wszystko, co potrzebne.

Więc jeśli nie to, co możemy zrobić? Najlepszym, najbardziej ekonomicznym i niezawodnym sposobem jest lampa do światłoterapii.

Coraz więcej ludzi korzysta z tej opcji, gdyż dostrzegalne zmiany gwarantuje nasze lepsze samopoczucie, na dobre funkcjonowanie i podejście o życia. W ogóle światłoterapia to najlepsza alternatywa na jesienno-zimowy niedobór światła (skuteczne lampy do światłoterapii). Tego typu terapia kontynuowana jest w domu, możemy ją prowadzić codziennie, a dobroczynne efekty zauważalne są błyskawicznie.

admin