Biokominki są świetną alternatywą dla małych pomieszczeń

Last modified date

Apartament z kominkiem – wyobrażamy sobie od razu siebie z najbliższymi i znajomymi, wieczorem przy kolacji, rozmawiających przy trzaskającym ogniu. Bez wątpienia tradycyjne kominki, to dzisiaj zbytek. Montowane są w najbardziej ekskluzywnych apartamentach oraz w domach, z uwagi na potrzebę osobnego przewodu kominowego i zajmują sporo miejsca.

Amatorom kominków, którzy nie mogą mieć typowego modelu, wyszła naprzeciw technologia. Biokominki stosują specjalny płyn do palenia, dzięki któremu można rozniecić prawdziwy ogień. Biopaliwo do kominka jest bezwonne i nie generuje popiołu. Jest to świetne rozwiązanie dla nietradycyjnych osób, nie mających ochoty dorzucać drewna do kominka – nie mówiąc o jego rąbaniu – a ogień, prawie włączać jak światło w salonie.

kominek na biopaliwo

Autor: Brasa
Źródło: Brasa

Kominki na biopaliwo doskonale spełnią oczekiwania w niedużych pomieszczeniach, ponieważ mogą być niedużego formatu. Kominki tKominki marmurowe kominkizaju, zamiast klasycznego paleniska, mają zasobnik na płynne biopaliwo, które spala się bezemisyjnie.

Ta pomocna treść także posiada wciągające informacje na przedstawiany tu temat. Jeżeli zatem Cię on ciekawi – nie czekaj i przeczytaj to.

Nie potrzebują żadnych dodatkowych przewodów wentylacyjnych, w związku z tym można je ulokować w dowolnej części domu. Dodatkowo posiadają na tyle niewielkie rozmiary, że można je bez trudu przemieszczać. Są wśród nich także biokominki, wolno stojące, do użytku zewnętrznego chociażby na tarasie. Kominkom na biopaliwo można nadać wygląd określony dla klasycznego kominka, przy wykorzystaniu odpowiedniej oprawy.

Niecodziennością są wśród nich biokominki, przeznaczone do łazienki. Nowoczesne kominki na biopaliwo dają płomień o barwie zbliżonej do tych opalanych drewnem i także emitują energię cieplną. Niewątpliwą pozytywną stroną biokominków, jest dobry i całkiem bezpieczny proces spalania. Przebiega on w całości bez udziału drewna. Zasila je płynne paliwo naturalne na bazie etanolu, a skutkiem spalania jest para wodna. Para wodna zwiększa wilgotność w mieszkaniu, co ze względu na zdrowie jest faktem bardzo dobrym. Na rynku jest wiele firm wytwarzających paliwo do biokominków. Warto mimo wszystko zwracać uwagę, czy mają one certyfikat PZH.

admin