Balustrady szklane – jakie wybrać

Last modified date

O domach ze szkła już czytaliśmy prawie sto lat temu, i mamy świadomość symboliki lepszego świata. Jednak jeśliby tak marzenie przeistoczyć w rzeczywistość? I pokusić się o szklane schody?

szkło w praktyce

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Nie obawiajmy się nowych wyzwań! Technologia w ostatnich latach jest w stanie zdziałać bardzo dużo i jeszcze więcej, zatem nie eliminujmy szkła jako materiału do budowy nawet tak niezwykłych konstrukcji jak schody . To kwintesencja minimalizmu i nowoczesności.
Jeśli mamy obawy dotyczące pęknięć, zadrapań, oraz tego że nasze schody będą śliskie – są pobudki mówiące o tym abyśmy się ich pozbyli.

Lęk przed uszkodzeniem?

Z pozoru delikatne szkło ma dużo możliwości zastosowania i potrafi niejednego z nas zadziwić swoją niezwykłą wytrzymałością i trwałością.
Wznoszone na niesamowicie mocnej konstrukcji ze stali stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła obliczana jest indywidualnie, w zależności od wielkości tafli. Ma więc bardzo wysoką odporność na pęknięcia – jest bardzo solidne.

Czy porysują się?

Owszem, tak samo jak drewno. Jednakże powierzchnia stopni szklanych jest pokryta warstwą jak najbardziej zabezpieczającą przed uszkodzeniem. Sposób? Od czasu do czasu nanieśmy specjalnie przeznaczony specyfik na nasze schody – ich tafla odzyska wtedy swój wcześniejszy blask.
Jeżeli schody będą używane przez dzieci lub w obawie przed poślizgnięciem, w centralnych miejscach (na krawędziach stopni) możemy położyć paski antypoślizgowe z matowej farby naniesionej metodą sitodruku. Działanie to da nam odpowiednią szorstkość i stabilizację.

Ów post wydał Ci się ciekawy? Więc zapraszamy do naszej kolejnej strony. Na niej oczekuje na Ciebie najnowszy tekst (http://www.czystal.wroclaw.pl/).

Ażurowe paski będą prawie niewidoczne i nie zakłócą przejrzystości konstrukcji. Pamiętajmy, że schody kamienne lub drewniane mogą być tak samo śliskie, jak szklane.

Jeżeli jednak nie na sto procent jesteśmy przekonani o swoim wyborze – udajmy się na kompromis. Szklana balustrada (więcej), która z jednej strony zapewni nam bezpieczeństwo – bramy ppoż i wygodę w użytkowaniu, a z drugiej – nada lekkości, otwartości wnętrzu i mocno je doświetli będzie najlepszym wyborem.

Ostateczny efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania!

admin