Bajeczne stare fotografie Krokowa wzbudzają stale uznanie

Last modified date

Stare zdjęcia polskich miast są drogocennym źródłem danych jak wówczas wyglądała architektura budowli czy jezdni. Zabytki, które kiedyś tętniły życiem czy też ulice pełne handlarzy i ludzi, a także piękne domy zawsze ubogacają nasze piękne historyczne dzieje. Kraków na starej fotografii są cudownym udokumentowanym źródłem wiadomości oraz wspomnień.

kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Stare zdjęcia rynku, świątyń czy deptaków, a również dróg czy Wawelu to też wspaniała przeszłość tego miasta. Kraków posiada imponujące fotografie przedwojenne oraz tuż powojenne, które urzekną każdego. Mamy możliwość dzięki nim zobaczyć jak dawniej wyglądało miasto oraz zestawiać je ze współczesną architekturą Krakowa.

Zaciekawiły Cię kluczowe informacje (https://iltex.pl/) podane w tym poście? Niezwykle miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na recenzję!

Kraków na starej fotografii wygląda cudownie, jest możliwość między innymi zobaczyć mosty czy kolej, a również zabytkowe świątynie czy też budowle – Kraków na starej fotografii.

Możemy także ujrzeć na starych zdjęciach mieszkańców oraz urlopowiczów Krakowa, jacy spacerują po ulicach i odpoczywają w kawiarenkach czy na rynku. Stare zdjęcia Krakowa (OldCracow Foto) są również wartościową informacją dla budowlańców i osób zajmujących się renowacją wnętrz i domów, jacy odtwarzają antyki. Kraków jako była stolica Kraju i siedziba królów Kraju oferuje obfitą historie, która przyciąga każdego dnia szereg turystów. Dzięki starym fotografiom mamy możliwość przebyć znakomitą oraz niepowszechną podróż po jezdniach tego miasta, a też zestawić stare zdjęcia Krakowa z dzisiejszą architekturą czy budową i dojrzeć jak w przeciągu historii odmienił się.

Mamy możliwość na zdjęciu i w rzeczywistości zauważyć stuletni kiosk, który znajduje się przy ulicy Siennej czy Plac Szczepański, jaki nie odmienił się wprawie w ogóle. A również Sukiennice, zamek Królewski na Wawelu, zachwycający krajobraz na panoramę miasta z Wawelu, dom Turecki czy bulwary Wiślane. Jak zobaczymy szereg krajobrazów na starych zdjęciach Krakowa nie wiele będzie się odróżniać od dzisiejszych pejzaży. Gród podwawelski jest ładny zarówno na starych fotografiach jak i obecnie, zatem warto go odwiedzać.

admin