Last modified date

Różnorodne elementy dekoracyjne stanowią ważny element każdego wnętrza. Właściwie niezbyt często zdarza się spotykać wnętrza całkowicie pozbawione dekoracji. A już szczególnie nie są to pokoje w mieszkaniach prywatnych, w których przez lata ozdób przybywa niejako automatycznie. Są to chociażby różnorodne pamiątki rodzinne, fotografie, obrazy i tak dalej. Charakterystycznym typem ozdób są te używane na ścianach. Ściany stanowią bowiem przestrzeń, która może być zagospodarowana na bardzo różne sposoby. Nierzadko widuje się w rozmaitych barach ściany właściwie „przeładowane” różnymi ozdobami, co we wnętrzach innego typu mogłoby razić.

dekoracje ścienne

Autor: Orin Zebest
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach o charakterze publicznym rozwaga podczas dobierania dekoracji jest niezwykle znacząca. Istotne jest na przykład zwrócenie uwagi na to, czy dane pomieszczenie jest przeznaczone także dla najmłodszych. Przykładowo poczekalnia u pediatry może być wyposażona w ozdoby atrakcyjne dla dzieci, co w znaczny sposób umili im czas oczekiwania na wizytę.

obraz na ścianę

Autor: Forest Runner
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieła i reprodukcje
Tradycyjnym rozwiązaniem w zakresie ozdabiania ścian we wnętrzach jest użycie obrazów. Zarówno oryginalne dzieła, jak i reprodukcje obrazów mogą tworzyć ogromnie cenny i przykuwający uwagę szczegół każdego wnętrza – przykłady na stronie. Oczywiście koneserzy i amatorzy sztuki będą stawiać na kupowanie oryginalnych obrazów, ale nawet zwykłego, niezbyt zamożnego obywatela stać na urządzenie ścian w mieszkaniu w sposób oryginalny.

Czy myślisz, że umieszczone tu dane są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (http://www.artykulyreligijne.pl/ikony-swietej-rodziny), a znajdziesz w tamtym miejscu nie mniej istotne wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Należy pamiętać, by barwy i treść obrazów dopasowywać do stylu określonego pomieszczenia.

Fotografie i fototapety
Innym popularnym sposobem na ozdabianie pomieszczeń jest wieszanie na ścianach wydrukowanych zdjęć, często w dużych rozmiarach. Taka ozdoba, w zależności od treści zdjęcia i formy oprawienia, może być również niezwykle atrakcyjnym szczegółem wnętrza. Powinno się pamiętać, że fotografie oprócz popularnych antyram mogą być również oprawiane na inne sposoby. Rozmaite ramy do obrazów mogą być też stosowane do fotografii i fototapet w wielkich formatach (więcej tu). Podstawową kwestią jest odpowiedni dobór ramy do rodzaju zdjęcia.

admin