Atrakcyjne dekoracje wytworzone z użyciem światła LED

Last modified date

Światło typu LED będzie w kraju coraz bardziej powszechne. Nie może to dziwić – dzięki dużo skromniejszemu wykorzystaniu prądu, rozstrzygnięcie to sprawia, że możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Światło elektroluminescencyjne ma jednak także odrębne atuty. Umożliwia wytworzenie ciepłego i nader fascynującego światła. W związku z tym może łączyć w sobie tak samo funkcję dekoracyjną, jak i utylitarną.

Taśma ledowa

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje bardzo sporo wariantów światła LED.

Nie ociągaj się – czytaj, jeśli zainteresowały Cię notki z artykułu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod poniższym linkiem znajdziesz sporo szczegółów.

Bez wątpienia najbardziej powszechne z nich będą żarówki. Jednak postęp tej dziedziny sprawia, iż w dzisiejszych czasach spotkać można nawet wielkie donice ogrodowe zaopatrzone w moduł oświetlenia LED. Niezwykle popularnym rozwiązaniem są także świetliste taśmy. Może to być taśma LED SMD 3528. Opiera się ona na niezwykle popularnych diodach, które charakteryzują się niewielkim zużyciem energii. Dzięki wyposażeniu w wytrzymałą taśmę, bardzo prosto się ją instaluje. Równocześnie wykorzystany klej jest tak solidny, że jesteśmy w stanie mieć gwarancję, iż taśma LED SMD 3528 nie będzie odpadać.

Taśma LED 5050 osiągalna w wielu marketach, także wyróżnia się niezwykłym powodzeniem. Budowa jest podobna i również opiera się na taśmie dwustronnej. Jednakże wykorzystano w niej inny gatunek diod. W związku z tym będzie niezwykle często użytkowana do oświetlania biura czy pomieszczeń kuchennych. Diody pokryte są przezroczystą substancją, dzięki czemu są wytrzymałe na działanie wilgoci – dlatego też nie jest im straszne umieszczenie w pobliżu kuchenki gazowej.

Taśma LED 5050 ma możliwość łamania – co wskazane odległości – w związku z czym można ją dowolnie kształtować bez obawy związanej z uszkodzeniem instalacji. Decydując się na taśmy LED należy zwrócić uwagę, by posiadały one różnego gatunku certyfikaty wymagane na europejskim rynku.

Dzięki nim da się mieć gwarancję, iż instalacja tego typu będzie nie jedynie ładna, ale również absolutnie bezpieczna. Nie powinno być najmniejszych trudów z odnalezieniem takich produktów, które w pełni nas usatysfakcjonują. Tak samo w sklepach internetowych jak i w tradycyjnych placówkach zetknąć się da z nadzwyczaj szeroką ofertą światła LED.

admin