Aranżujemy pokój dla potomka

Zaaranżowanie pokoju dla maluszka wbrew pozorom nie jest kwestią najprostszą. We wnętrzu tym nie tylko nasz potomek musi czuć się dobrze a także bezpiecznie ale również my rodzice – zwłaszcza w pierwszym roku życia małego domownika – powinniśmy mieć „pod ręką” wszystko co potrzebne do opieki nad niemowlakiem.

Zwykle już przed urodzeniem się maluszka rodzice udają się na konieczne zakupy. Sprawdzają łóżeczka dla dzieci klasyczne drewniane, turystyczne, z przewijakiem w zestawie, łóżeczka – kolebki … – asortyment jest olbrzymi. I każde z nich ma swe zalety, np. łóżeczko turystyczne łatwo złożyć i zabrać z sobą w podróż. Przewijak będzie także koniecznym elementem.
Ogromnie ważną kwestią w zaopatrywaniu pokoju maluszka jest to, aby wszystko mieć „pod ręką”, tzn. przewijak blisko łóżka, pod ręką komoda drewniana z szufladami na pieluszki, chusteczki, oliwkę oraz pozostałe niemowlęce kosmetyki pielęgnacyjne, a także kaftaniczki i śpioszki.

Łóżko metalowe Retro

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown

O wiele uprościcie sobie w ten sposób powszednie czynności.
Producenci mebli dziecięcych proponują obecnie całe zestawy mebelków, pięknie rzeźbionych czy malowanych w bajkowe desenie. Warto dobrać taki komplet który posłuży potomkowi długo. Starczy po roku czy dwóch zamienić niewielkie łóżeczko dziecięce na określone dla starszych już dzieci rozkładane łóżka dla dzieci. Podobne łóżko zależnie od wymogów może mieć 2 miejsca do spania lub tylko jedno – na górnym piętrze. Wówczas powierzchnię pod łóżkiem można zagospodarować na różne sposoby; można tam zaaranżować mały kącik do zabaw czy też wstawić biureczko – już starszemu potomkowi. Wszystko zależy od kreatywności opiekunów.

Pokój malucha winien „rosnąć” oraz zmieniać się razem z właścicielem. Miejsce do odrabiania lekcji także będzie bardzo istotne. Może to być wyodrębniony kącik z biureczkiem, laptopem, tablicą korkową do przypięcia istotnych wiadomości.

Jeżeli taka problematyka Cię ciekawi, bez ociągania kliknij ten link! Opublikowana tam pełna treść (www.miras-przeprowadzki.pl/) niewątpliwie również Cię wciągnie.

Pamiętać należy także o właściwym oświetleniu punktu do nauki a także stosownym właściwie wyprofilowanym siedzisku.
Kwestie zdobień w dużej mierze pozostawmy pociechom i ich pomysłowości. Z pewnością będą miały tysiąc wspaniałych propozycji na upiększenie własnego wnętrza.

admin