Aranżujemy mieszkanie – dlaczego dobrze jest wybrać meble z sosny?

Last modified date

Aranżowanie mieszkania jednym daje sporo radości, dla innych jest trudnym wyzwaniem. Nie każdemu albowiem przyjemność robi wybieranie kolorów ścian, zakupowanie terakoty na podłogę czy wreszcie – rozglądanie się za upragnionymi meblami. Jednak również szczególnie niechętne osoby powinny się przełamać, ponieważ aranżujemy miejsce, w jakim będziemy na co dzień żyć, spędzać czas oraz odpoczywać wspólnie z najbliższymi. Jednym z tematów sprawiających duże problemy są meble. Równocześnie pragniemy, aby ładnie wyglądały, pasowały do naszego wnętrza i rzecz jasna – niedużo kosztowały. Czy to możliwe? Tak, jeśli zdecydujemy się na meble sosnowe.

pościelone łóżko

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com
Są niesłychanie łatwo dostępne na rynku i nie zrujnują naszego budżetu, co umożliwi nam urządzić i salon, i sypialnię, jak również pokój dla dziecka. Meble te, np. szafy sosnowe, wyglądają tak samo doskonale, co meble z kosztowniejszych gatunków drewna, m.in. z buku, a w dodatku mają rewelacyjną odporność na wszelkiego typu uszkodzenia. Mogą się one przydarzyć szczególnie w pokoju małego szkraba, który uderzy w komodę rozpędzonym samochodzikiem albo następny raz przypadkiem zrzuci na biurko lampkę założoną na wiszącą nad nim szafką.

Meble sosnowe odróżniają się również właściwościami elektrostatycznymi. Co to oznacza? Nie przyciągają kurzu, zatem nie będziesz musiał biegać ze ściereczką co 2 dni. Z tego także względu prezentowane meble są pierwszorzędne dla alergików. Z drzewa z sosny tworzone są zarówno szafki, jak też toaletki czy łóżka 120×200, właściwe dla nastolatka, chyba że nasz młody mężczyzna wyrósł oraz potrzebuje znacznie dłuższej kanapy. Świetnie prezentują się meble malowane jedynie bezbarwnym lakierem. Można je jednak też pomalować, kupując szafy w stanie surowym, by samemu dopasować ich kolor do koloru wnętrza danego pokoju.

stolik drewniany

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec warto dodać, iż sosna, tak jak każde drewno, wymaga właściwych zabiegów pielęgnacyjnych.

Sprawdź ten link – to żadnych wątpliwości świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie czekaj zatem i sprawdź już teraz.

Dzięki temu odwdzięczy nam się idealnym wyglądem przez wiele lat. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni preparat, zależnie od tego, jak zostały wykończone nasze meble. Tak np. do mebli woskowanych potrzebne jest mleczko z dodatkiem wosku, do drzewa surowego natomiast olej do drewna, stosowany raz na miesiąc.

admin