Najważniejszym węzłem komunikacyjnym każdego apartamentu czy też mieszkania jest korytarz – łącznik między wszystkimi pokojami. Przy planowaniu projektowania przestrzennego przedpokoju należy nie zapominać, że spełnia funkcję komunikacyjną. Stanowi punkt w centrum mieszkania w której łączą się drogi wszystkich mieszkańców. Z tego powodu musi być to niezmiernie wydajne umeblowana przestrzeń.

niewielki przedpokój

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując przedpokój pamiętajmy, że ma on mieć zastosowanie przede wszystkim służące trzymaniu wierzchnich elementów garderoby – katan, płaszczy oraz obuwia zimowego. Dobrym pomysłem będą stojaki na których pozostawimy ubiór wierzchnie, wespół z szafką na buty, która u góry będzie posiadała komfortowe siedzisko. Jednocześnie będzie wtedy miała funkcję pufy na jakiej można przycupnąć aby bez trudności ubrać buty. W zależności od momentu i pogody polecamy zaopatrzyć się w ociekacz na obuwie, oraz dywanik do wytarcia obuwia z zabrudzeń spodów. W narożniku proponujemy postawić wieszak na parasole.

przedpokój do aranżacji

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Tyle z najbardziej podstawowego wyposażenia. Od dłuższego czasu w Polsce jest moda na zabudowywanie jednej ze ścian szafą z przesuwnymi drzwiami. Jest to odpowiednie rozwiązanie w przypadku, gdy mamy do czynienia z maleńkimi mieszkaniami (polecamy chors oświetlenie) – szafa staje się wtedy garderobą i przechowywane są w niej wszystkie części stroju, choć jedną z półek, czy drążek możemy przeznaczyć na odzież wierzchnią.

Czy omawiany materiał nie jest zajmujący? Jeśli tak twierdzisz, kliknij tutaj – zalecamy ten artykuł (http://www.da-bud.pl/oferta/), gdyż odnajdziesz tam przyciągające oko artykuły.

Pomysł na aranżację korytarza to nie taka trudna sprawa, a jednak przynosi świetne efekty.

Jako, że w przedpokoju najczęściej nie ma dostępu do naturalnego światła, warto jest pomalować go w jasnych, pastelowych kolorach. Zarówno podłoga jak i ściany powinny być wykończone materiałami, które łatwo utrzymać w czystości. Optymalnym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi płytkami zaraz przy wejściu do mieszkania – unikniemy problemów z panelami. Ściany dobrze jest pomalować zmywalną farbą – szczególnie, gdy mamy maluszków – łatwo będzie można usunąć zabrudzenia.

admin