Aranżacja lokalu Idealne rady

Last modified date

Zbliża się ku końcowi sezon na wynajem stancji dla studentów. Miesiąc sierpień wykazał najbardziej intensywny ruch na rynku wynajmu nieruchomości. W porównaniu do zeszłego roku, zwiększyła się podaż, a ceny spadły. Obecnie wynajem taniej kawalerki przestał być mitem, nawet w dużych ośrodkach studenckich.

Gdy wybór mieszkania mamy już za sobą, kolejnym etapem jest remont i aranżacja wnętrza, w którym zamieszkamy. Oprócz ścian, warto też zwrócić uwagę na podłogę, która niejednokrotnie wymaga odświeżenia. Właściwie dobrana posadzka do naszego mieszkania to istotna sprawa, zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. Rodzaj posadzki określa jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygodę pielęgnacji. Ma także znaczenie dla wyglądu wnętrza. Niekiedy w tego rodzaju mieszkaniach można spotkać posadzki kamienne. Pomimo wyższej ceny, cieszą się dużym powodzeniem ze względu na trwałość i świetny wygląd.

Cieplejszym materiałem i równie chętnie stosowanym jest drewno. Można go użyć na wiele sposobów, np. wykonując parkiet, kładąc deski lub drewnianą mozaikę. Drewno nadaje wnętrzu szczególnego charakteru i uroku. Drewno powinno być jednak konserwowane. W miejscach, które są często używane, wybierzmy twarde drewno np. egzotyczne.

studenckie mieszkanie

Autor: Kirstie
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby szybko nie uszkodzić drewnianej podłogi, można udekorować ją dywanem, który może pełnić funkcję użytkową, a zarazem dekoracyjną. Ponadto wnętrze z dywanem staje się ciepłe i przytulne. Ojczyzną dywanów jest Persja. Do dziś dywany perskie mają opinię najlepszych, ekskluzywnych i niestety najdroższych. Obecnie, tradycyjne, tkane ręcznie dywany wełniane, pomimo popularności przez wiele lat, przegrywają rywalizację ze znacznie tańszymi produktami z tworzyw sztucznych. Dywany akrylowe, dywany propylenowe, dywany heat-set i dywany mieszane są towarem dostępnym dla szerokiego grona nabywców – kliknij ten adres .

Wynajmując mieszkanie, przeważnie nie mamy możliwości skorzystania z przyległego do domu ogrodu. Alternatywą może być balkon (zobacz również balustrady ze stali nierdzewnej) lub taras, który pomysłowo urządzony, spełni rolę małego ogrodu.. Bogactwo roślin doniczkowych oraz dobrze dobrane meble z pewnością zaproszą do odpoczynku na świeżym powietrzu. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami zabudowanego balkonu, nie musimy rezygnować z marzeń o własnym, niewielkim ogródku. To doskonałe miejsce na stworzenie swojej domowej oranżerii. Takie ogrody zimowe są idealnym rozwiązaniem na pochmurne popołudnia. Przeszklony i pełen zieleni balkon z pewnością będzie wspaniałym miejscem do spędzania czasu, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu.

M.G.