Antresola – stylowe specjalne pomieszczenie w mieszkania

Wysokie mieszkania posiadają osobisty szyk. Metr lub parę metrów więcej wzwyż dostarcza uczucie większej przestrzeni, nie wydaje nam się, że jesteśmy ściśnięci w małym metrażu. Zachowując dobre proporcje wyodrębnionych pokoi możemy stworzyć absolutnie nowiuteńką przestrzeń przez stworzenie antresoli.

nowoczesne mieszkanie z antresolą

Autor: Helge V. Keitel
Źródło: http://www.flickr.com
Antresole w mieszkaniu są w stanie dołączyć do niego ponadprogramowe punkty do użytkowania. Gdy brakuje nam miejsca do relaksu, można utworzyć biblioteczkę pokojową, do której dołączymy wygodne krzesła. Niedużo miejsca do roboty? Biurko czy też deska kreślarska niewątpliwie pomieszczą się, gdy postawimy je na omawianym uniesieniu. Nie chcemy śnić na sofie, na której siedzą goście przychodzący w odwiedziny? Antresola w salonie, na jakiej umieścimy materac (zobacz materace do łóżek) rozwiąże sytuację po pioniersku. Musimy wówczas natomiast pamiętać o tym, iż zlikwidujemy po części intymność, bo nie będziemy w całości rozdzieleni od pozostałej części mieszkania, jak i będziemy narażeni na stałe obcowanie w hałaśliwym obrębie dostępnym dla wszystkich domowników.

antresola

Autor: Charles Hutchins
Źródło: http://www.flickr.com

Taki składnik w lokum pomoże zdobyć ekstra plac do wyeksploatowania, który jesteśmy w stanie wyposażyć pod względem istniejących zapotrzebowań. Nie jest powiedziane, iż raz umeblowana nie może zostać przeistoczona. Antresole w mieszkaniu mogą wykonywać funkcje także dekoracyjne. Praktykowane są w tych celach przykładowo po to, żeby móc zobaczyć salon lub kuchnię z absolutnie innej perspektywy, bo z góry. Możliwe, że wtedy oczywiście zauważymy w pełni zarys lokum i ideę jego urządzenia.

Trochę inspiracji:

Na takie rozstrzygnięcie wprawdzie decydują się zwłaszcza projektanci, którzy szykując wnętrze skłaniają się ku nadaniu mu dobrego charakteru. Wchodząc na antresolę możemy w całości ujrzeć cały wygląd i zachwycać się mieszkaniem. Przez dokonanie tegoż detalu można w zupełności wyeksponować przestrzeń i wykreować „punkt widokowy” mieszkania. Ważna jest podobnie kwestia bezpieczeństwa, musimy bowiem pamiętać, iż schody wypada wyposażyć w barierkę.

Miałeś szansę, żeby tu przejrzeć ciekawy artykuł? Chcesz więcej? Zatem kliknij ten link (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/lozka/retro/) i przejdź na kolejną witrynę z podobnymi zagadnieniami.

Przypadki albowiem „chodzą po ludziach”, nie raz można się niechcący przewrócić czy poślizgnąć, askutkiem tego nie mając się o co oprzeć, może dojść do tragedii.

Antresole w mieszkaniu są wielofunkcyjne. Zdołamy z niej admirować całokształt naszego lokum, morze roboty, którą możliwe, że wykonaliśmy przy jego urządzaniu, czy też zwyczajnie być biurem lub przestrzenią do spania. Przestrzeń ta ma być odpowiadająca naszym potrzebom a także przyciągać uwagę znajomych, jest to bowiem dalej rzadko stosowany element w mieszkaniach czy domach.

Zobacz również:

admin