Antresola – interesujące rozwiązanie w każdym domu

Last modified date

Istnieje bardzo dużo ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, dzięki którym twoje mieszkanie okaże się zdecydowanie bardziej oryginalne, a jednocześnie funkcjonalne. Jednym z nich jest antresola. Może być wykorzystana zarówno w niewielkich, jak i dużych mieszkaniach, a także przestrzeniach mieszkalnych typu loft. Odpowiedni projekt antresoli może być sposobem na niezwykle interesujące zaaranżowanie przestrzeni, jak również zaprojektowanie przytulnej sypialni lub biblioteczki.

loft mieszkaniowy

Autor: Eesti.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Antresola to niezwykle korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla małych mieszkań. Daje możliwość zagospodarowania dodatkowych paru metrów wolnej przestrzeni, dzięki czemu mieszkanie stanie się przestronniejsze i znacznie bardziej użyteczne. Nie mniej istotny jest także fakt, iż możemy w zdecydowanym stopniu wpływać na jego finalny wygląd, w szczególności jeśli pojawi się dodatkowo oryginalna balustrada na antresoli. Więcej na

W bardzo wielu mieszkaniach antresola zaprojektowana jest jako część półpiętra lub tylko jego fragment. Wówczas może znaleźć się na niej łóżko bądź też materac. W tej sytuacji możemy stworzyć dla siebie niezwykle przytulną sypialnie. Antresola nie stanowi oddzielnej kondygnacji, a jest tylko oddzieloną górną częścią piętra, jakiej nie przysłaniamy żadnymi ściankami od pozostałych części mieszkalnych. Zabezpieczeniem jest w tym przypadku balustrada na antresoli (). Jest to zatem idealna lokalizacja na sypialnię, składzik, garderobę, biblioteczkę lub nawet małe domowe biuro. Sposobności może być mnóstwo, a wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Niemałym plusem antresoli jest z całą pewnością fakt, iż wszystko co na niej się znajduje, powinno być całkowicie niedostrzegalne dla osób przebywających w dolnej części przestrzeni mieszkalnej.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne artykuły (https://www.elektryczne.eu/szyny-podtynkowe-do-zabudowy-w-suficie/), które zawierają intrygujące dane – one pochłoną Cię totalnie.

Przestronność, którą możemy dzięki niej zaaranżować, pozwoli na wygenerowanie dodatkowej przestrzeni. Jeżeli mamy zamiar wybrać właśnie takie rozwiązanie powinniśmy jednak poszczególne prace zlecić profesjonalistom, głównie ze względu na możliwe obciążenia konstrukcji (polecamy: balustrada na antresoli). Nie należy podejmować się samodzielnego realizowania tego rodzaju prac. Zobacz też .

Z całą pewnością antresola jest to więc doskonałe rozwiązanie, jakie sprawdzi się w różnego rodzaju wnętrzach – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

admin