akerscandlecottage.com

Ozdabiamy wnętrza w papierowe pompony

Ozdabiamy wnętrza w papierowe pompony

Ozdabiamy wnętrza w papierowe pompony

Masz dzieci? A może sama lubisz drobiazgi typu DIY – „do it yourself”, czyli „zrób to sam”? Tak? Rewelacyjnie! W tym tekście podamy Ci opcję na własnoręcznie wykonane papierowe pompony.

dzieci, dziecko, niemowle

Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu szczegół doskonale pasuje do przyozdobienia kącika dziecięcego, albo wykonania klimatycznej strefy salonu lub sypialni.

Chcesz zgłębić oprócz tego inne podobne materiały, ale nie wiesz, gdzie ich szukać? Bez nerwów – sprawdź więcej w serwisie.

Do wykonania wielkich pomponów z papieru potrzebujesz barwnej bibuły, cieńki drucik (taki jak używają panie w kwiaciarniach, albo do robienia biżuterii), elegancki sznurek, lub taśmę, linijkę i dobre nożyczki. Rolkę bibuły (50×200 cm) tniemy na 4 albo 5 części (po 50 albo 40 cm każdy), później zginamy to na pół i tniemy przy krótszym boku.

W kolejnej turze działań te kawałki zginamy w harmonijkę, zginamy na pół aby wyczuć środek. Po środku wycinamy niewielkie trójkąty ba bokach i łączymy drucikiem i ozdobną tasiemką. W drugiej kolejności rozchylamy w wachlarzyk i rozsuwamy warstwa po warstwie. W czasie gdy utworzymy z tego cały pompon polecamy umocować go na karniszu.

pokój dla dzieci

Autor: Barlinek S.A.
Źródło: Barlinek S.A.
W moim mieszkaniu wiszą takie trzy ozdobne pompony w kolorze żółtym, zielonym i pomarańczowym. Doskonale pasują do letniej aranżacji tego pomieszczenia i są elementem wnoszący świeżość w bardzo standardową aranżację mieszkania. Moi goście, którzy do mnie zawitają zachwycają się nimi i stwierdzją, że wyglądają rewelacyjnie. Planuję podobnych elementów w mieszkaniu moich rodziców.

Jeśli po przestudiowaniu opisywanego problemu, będziesz posiadać chęć na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju porządne informacje zawiera ten artykuł.

Może wybiorę coś z opcji, które odnalazłam tutaj: inspiracje i porady. Może powiecie, na co mam się zdecydować?