akerscandlecottage.com

Najlepszy pomysł na urządzenie mieszkania z drewnianymi belkami.

Najlepszy pomysł na urządzenie mieszkania z drewnianymi belkami.

Najlepszy pomysł na urządzenie mieszkania z drewnianymi belkami.

Szukasz pomysłu jak urządzić dom z belkami? Podpowiemy ci kilka koncepcji. Jedno wiemy – warto konkretnie wyeksponować drewniane wykończenie ścian i sufitów. Na pewno nie radzimy tej przestrzeni obudowywać płytami regipsowymi. Utracimy w ten sposób ciekawą ozdobę przestrzeni.

Dom drewniany
Urządzanie domu z drewnianymi belkami jest to duże trudność. Należy przecież zachować te oryginalne ozdoby, jednocześnie pomyśleć o tym, aby było to tak wyeksponowane, by wyglądało idealnie do większości pozostałych elementów stylizacji mieszkania. Wiadomo ściany możemy wyłożyć płytami kartonowo-gipsowymi, ale pozostałe elementy pozostawmy właśnie drewniane. Belki odczyśćmy za pomocą papieru ściernego, a później zabezpieczmy, lub zabezpieczmy dobrze dobranym impregnatem. Jego kolor możemy dostosować do odcienia mebli, które chcemy postawić w wykonywanym wnętrzu.

Kilka fajnych koncepcji na wnętrza z belkami przeczytałam na stronie . Mi osobiście najbardziej podobają się wersje domów, w których drewniane belki są łączone z podłogą o podobnym, albo meblami zrobionymi w podobnym klimacie. dom (www.donaco.pl)

Belki możemy również zamalować tą samą farbą, co ściany wnętrza.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (https://odkurzaczcentralny.eu/kategoria-produktu/odkurzacze-centralne/beam-electrolux/beam-platinum/) opublikowane pod tym linkiem. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Jednak w takim przypadku utracimy możliwość patrzenia na ładne, lite drewno. Tym samym wyżej radziłam potraktować belki tylko bejcą do drewna. Tym bardziej, że taka naturalna fraktura drewna ładnie komponuje się ze ścianami. Również doskonale ociepla środek mieszkania. W przypadku gdy nie masz na ścianach belek, które są szkieletem domu, możesz zakupić w sklepach ich imitacji – popularne są poliuretanowe belki stropowe. Przypominają drewno! Ale o tym w innym tekście.