akerscandlecottage.com

Łazienka modnie urządzona, czyli dwie istotne porady dla osób rozpoczynających remont

Łazienka modnie urządzona, czyli dwie istotne porady dla osób rozpoczynających remont

Łazienka modnie urządzona, czyli dwie istotne porady dla osób rozpoczynających remont

Chociaż łazienka z reguły nie staje się najbardziej reprezentacyjnym czy ekskluzywnym pomieszczeniem w naszych lokalach mieszkalnych, to jednak lokatorzy troszczą się o to, by i tutaj było ładnie i czysto. W końcu sąsiedzi, którzy przychodzą na popołudniową kawę mogą chcieć skorzystać z toalety, która nierzadko stanowi nieodłączną część łazienki. Naprawdę długo można byłoby podawać powody, dla których trzeba co jakiś czas wykonywać generalny remont łazienki. A sęk w tym, żeby robić to z głową.Z racji tego że generalny remont konkretnego pomieszczenia wykonuje się raz na parę lub nawet kilkanaście lat, to warto stosować jeśli nie nowatorskie i zarazem niesamowicie drogie rozwiązania, to chociażby te, które świetnie sprawdziły się w innych domach. Taką powszechnie wykorzystywaną nowością pozostaje np. montaż muszli sedesowych oraz spłuczek w taki sposób, aby widoczne były tylko niektóre elementy wspomnianego zestawu (sprawdź więcej). Do przymocowania poszczególnych części wymagana bywa trwała konstrukcja, która jest w stanie utrzymać ciężar sięgający stu kilogramów.

łazienka

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT

Stelaże podtynkowe, które bywają tak znakomitą podporą, są wytwarzane z najwytrzymalszych materiałów czyli np. ze stali. Dodatkowo wytwórcy dbają o to, by poszczególne egzemplarze miały regulację, która znacząco ułatwi montaż, jak również sprawi, że stelaż stanie się bardziej uniwersalnym sprzętem. W efekcie zastosowania opisywanego rozwiązania prywatną łazienkę będzie o wiele łatwiej posprzątać, a w niewielkich toaletach będzie po prostu więcej miejsca do zagospodarowania.

Kolejną kluczową poradą jest zalecenie, by decydować się tylko i wyłącznie na funkcjonalne rozwiązania. Weźmy pod uwagę chociażby ścianki prysznicowe. Muszą być one wyprodukowane z odpornych na rdzę profili, np. stalowych lub aluminiowych i doskonale pasować do innych elementów kabiny. Tymczasem panie domu mają dodatkowe wymagania. Chodzi o to, żeby łazienkę można było w miarę szybko posprzątać . Stąd trzeba kupować te ścianki (http://creoconcept.pl/) prysznicowe, na których nigdy nie gromadzi się kamień. Sprawa wyglądu szybek również nie pozostaje bez znaczenia. I chociaż w internecie królują ścianki – kliknij tu – z transparentnymi szybami, to czasami warto dołożyć sobie trudu, aby znaleźć coś bardziej wyszukanego.