akerscandlecottage.com

Lampy do salonu

Lampy do salonu

Lampy do salonu

Współczesny salon w wielu sytuacjach pełni wiele licznych funkcji (funkcja relaksacyjna, role jadalni), z tejże przyczyny tak znaczące jest oświetlenie pokoju dziennego, które spełni najlepiej tak rolę praktyczną jak też funkcje dekoracyjne. Za pomocą rozmaitego oświetlenia pokoju dziennego bowiem możemy: wyznaczyć niektóre strefy, podkreślić jego atuty, ukryć uszkodzenia lub też odmienić proporcje.

oświetlenie

Tak samo istotną rolą światła w pokoju dziennym która nagminnie jest lekceważona, jest kształtowanie klimatu, szczególnie w jego części wypoczynkowej. Minęła już era jedynie słusznego, ulokowanego w środkowej części sklepienia żyrandolu, który wytwarzał rozproszony blask, a salon zdawał się płaski. W oświetleniu dzisiejszym z przyczyn ekologicznych używana jest żarówka LED e27, to daje nam mnogość opcji.

Dzisiaj ze pomocą lamp podłogowych, plafonów, diody led albo listw diodowych skrytych w suficie możemy wyznaczyć w pokoju dziennym rejon odpoczynku, część konsumowania strawy, zaakcentować obrazy na ścianie, wydobyć ciemne kąciki bądź też wręcz odmienić stosunki pokoju dziennego. Najistotniejszymi działami salonu są odcinek jadalni a także wypoczynku. Każda wymaga różnego rodzaju oświetlenia. Nad stolikiem celowa jest lampa wisząca i żarówka led gu10 kierująca miękkie światło ku stołowi. W rejonie relaksu mamy wiele opcji. Korzystne jest tu też miękkie światło, przy którym można by oglądać filmy, czytać, ewentualnie spędzać czas z rodzinką.

led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Można używać lamp podłogowych z funkcją regulacji. Markety z lampami proponują nam w dzisiejszych czasach co dusza zapragnie: bogatego rodzaju lampy, wszelkiego typu plafony. Dokonując zakupu weźmy pod uwagę, iż lampy w pokoju dziennym nie muszą tworzyć całokształtu. Jest o wiele bardziej interesująco, jak są przeróżne, zaś łączy je kolor ewentualnie typ klosza. Zwróćmy także uwagę na ważką kwestię – ochronę środowiska. Wykorzystujmy więc nowoczesne żarówki LED e27.

Żyrandole mają przede wszystkim realizować funkcję oświetleniową, ale też budować atmosferę, i przy okazji ozdabiać cały pokój. Niejednokrotnie zamiast standardowych żarówek wybiera się diody LED, oszczędniejsze, a oprócz tego wygodne – odmiennie od świetlówek od razu zapewniają całkowitą jasność. Diody Led możemy też kupić w formie taśmy, co daje unikalne możliwości.