akerscandlecottage.com

Kubki do kawy i herbaty

Kubki do kawy i herbaty

Kubki do kawy i herbaty

Kawa i herbata to fundamentalne napoje, które akompaniują nam każdego dnia. Ich uniwersalny charakter powoduje, że możemy się nimi delektować przy różnorodnych okolicznościach. Zwłaszcza herbata zajmuje w naszych domostwach istotne miejsce, częstokroć stanowi nieodzowny dodatek większości posiłków. Kawę i herbatę możemy smakować na gorąco albo w mrożonej, ożywczej wersji.

Szklanka do herbaty

Źródło: www.garneczki.pl
Każdy z pewnością ma swój własny rodzaj ich podawania, w większości przypadków na naszych stołach goszczą jednak tradycyjnie szklanki do kawy i herbaty wykonane z solidnego szkła sodowego albo szkła borosilikonowego o zwiększonej wytrzymałości termicznej.

Prosta szklanka do kawy i herbaty ma tę zaletę, że świetnie dostosuje się do każdego typu zastawy stołowej. Szklanki można, więc dowolnie komponować z nakryciami utrzymanymi w przeróżnych stylach. Sporo ludzi woli szklanki z uchem, które – w zależności od ustalonego nazewnictwa – mogą być określane mianem szklanych kubków. Kubek szklany wyróżnia się grubszymi ściankami, które sprawiają że kawa lub herbata przez dłuższy czas nam nie wystygnie. Ponadto grubsze szkło jest w znacznej mierze odporne na obtłuczenia. Funkcjonalny uchwyt kubka chroni również przed przypuszczalnymi oparzeniami. Kubki szklane do kawy i herbaty mogą się również naturalnie przydać do chłodnych napojów.

Szklanki wyprodukowane z wysokojakościowego szkła mają idealnie gładką powierzchnię równocześnie na zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje, że są łatwe do wyczyszczenia z wytwarzającego się po kawie czy herbacie nalotu. Kiedy jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń, należy wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Niesłabnącą popularnością w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy lub wyprodukowany ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się wytwornie, a na dodatek stabilizuje szklankę.

Klasyczne szklanki bez ozdobień, o prostej linii tworzą niemal kultową część wyposażenia domowego. Szklanki w koszyczku dla wielu osób mają wartość sentymentalną, zawierają w sobie pewien melancholijny czar, co przypuszczalnie poniekąd składa się na ich triumf. Szklanka w koszyczku bardzo ładnie ozdabia stół, a ponadto fantastycznie będzie się w niej prezentować na przykład herbata z talarkiem cytryny. Bogatą ofertę rozmaitych szklanek do kawy i herbaty można wyszukać w sklepie internetowym grupę stanowią również specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte a także szklanki do irish coffee. Te dwa osobliwe napoje kawowe potrzebują szczególnej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, częstokrotnie o kielichowatym, rozszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista powinien je mieć w swbarista (sprawdź mega ofertę chemex-> qualiashop.pl/96-chemex)lekcji. Efektowna szklanka do caffe latte z warstwowo przygotowaną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleka pozwoli zaimponować zaproszonym gościom. Podobnie silna, wonna kawa po irlandzku z dodatkiem wyrafinowanej whisky, przyozdobiona bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee rewelacyjnie sprawdzi się również, jako pucharek do lodów.