akerscandlecottage.com

Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz budynek gospodarczy przed rabusiami, czyli kilka przydatnych sugestii

Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz budynek gospodarczy przed rabusiami, czyli kilka przydatnych sugestii

Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz budynek gospodarczy przed rabusiami, czyli kilka przydatnych sugestii

Ochrona mieszkania przed włamaniem bywa jednym z najistotniejszych obowiązków gospodarza.

Na rynku jest obecnie oferowanych wiele zabezpieczeń, które bądź mają odstraszyć potencjalnych złodziei, albo pokrzyżować ich niecne zmierzenia. Chyba najlepszą ochroną pozostaje trzeźwy umysł i poczucie odpowiedzialności za wspólne dobra. Jak uzmysławia nam znane przysłowie – okazja czyni złodziejem.

Aby uchronić dom przed kradzieżą trzeba koniecznie pamiętać o domykaniu drzwi frontowych i zasuwaniu rolet.

Porządne drzwi antywłamaniowe - producent GERDA

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Działania rzecz jasna nie zapewnią stuprocentowej ochrony, lecz znacząco zmniejszą ryzyko rabunku. Jednym z podstawowych sposobów na złodziei jest kupno drzwi oraz rolet antywłamaniowych. Zwłaszcza w wielkich aglomeracjach właściciele lokali mieszkalnych muszą dbać o to, żeby z pomieszczeń nie zniknęły drogocenne przedmioty. Na przykład, miasto stołeczne przyciąga mnóstwo osób, które bez wyrzutów sumienia mogą okraść nawet tych najuboższych członków miejskiej społeczności. Z tego powodu kupując drzwi antywłamaniowe należy stawiać na trwałe produkty i zamiast jechać do sklepu wielkopowierzchniowego, lepiej wpisać w Google frazę Gerda Warszawa – drzwi wykonane przez uhonorowaną markę zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa, czego dowodem mogą być liczne certyfikaty przyznane temu producentowi.

Cenne przedmioty magazynujemy nie tylko w mieszkaniu, ale także w garażach bądź budynkach gospodarczych. Samochody, piły spalinowe, sprężarki to jedynie wybrane dobra, które chcemy uchronić przed kradzieżą. Bodajże najlepszym pomysłem będzie zamontowanie bramy antywłamaniowej. I znów w tym przypadku nie trzeba chodzić na skróty – powtórne możemy użyć hasło Gerda Warszawa i to nawet jeśli nie mieszkamy na terenie miasta stołecznego. Ten doceniony producent posiada sieć sklepów w całym kraju, więc nie będzie żadnego kłopotu z zakupami.

Wejdź i przekonaj się sam, to bardzo proste.

Całkowicie osobną sprawą bywa zabezpieczenie urządzeń rolniczych.

Te bardzo często, zwłaszcza na tych najbiedniejszych terenach wiejskich, są garażowane w starych stodołach. W tym przypadku nie opłaca się zamontowywać nowych drzwi garażowych – te wykonane niegdyś z desek zapewniają wystarczającą ochronę. Należy tylko dokupić kłódki, aby niepowołane osoby nie wchodziły do środka. Na koniec jeszcze jedna istotna uwaga: według ekspertów najlepszą ochronę przed włamaniem zapewnią nam… dobrzy sąsiedzi.