akerscandlecottage.com

Jak wygląda dziś ładne wnętrze?

Jak wygląda dziś ładne wnętrze?

Jak wygląda dziś ładne wnętrze?

Pragniesz, aby Twoje mieszkanie było niepowtarzalne? na pewno tak. Jeżeli styl uniwersalny Ci nie odpowiada, z pewnością pragniesz wystroić pokoje w jakimś wyrazistym stylu. Co to jednak znaczy mieć stylowe mieszkanie? Jakie mieszkania w dzisiejszych czasach zasługują na to miano?

design mieszkania

Autor: Andreas Wieser
Źródło: http://www.flickr.com

Dawniej wszystkie dziedziny życia związane ze sztuką były trochę mniej złożone. Na przykład w Baroku ogólnie ceniono przepych, dużą ilość ozdób i natarczywą ozdobność. Ewentualnie można było podobne podstawy wykonywać na lepszym lub gorszym poziomie. Aktualnie niełatwo byłoby pokazać taki wyraźny, dominujący styl. Z tego powodu nie istnieje prosta odpowiedź na pytanie o to, jak wygląda styl dzisiejszych czasów. Wciąż jednak jesteś w stanie zaaranżować pełne stylu wnętrze. Wystarczy postawić na choćby aluzje do minionych czasów.

Stylowe wnętrza to na pewno takie, do których można jedynie wejść, by od razu dostrzec myśl przewodnią i zrozumieć ich charakter. Jeżeli chcesz stworzyć aluzję do minionych wieków, warto postawić na np. stare meble sprzed wojny, albo pamiętające nawet dziewiętnasty wiek. Takie elementy wyposażenia jesteś w stanie czasem wyszukać na targach staroci. Nie brakuje też doskonałych replik, które robione są przez profesjonalistów i znawców danych czasów.

Szafka Kayak marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Inną metodą na stylowe wnętrza jest zaaranżowanie salonu czy jadalni typowych dla innego obszaru geograficznego. Przykładowo wnętrza mieszkań w Skandynawii prezentują się trochę inaczej niż w naszym kraju. Chłodniejsze barwy, więcej naturalnego drewna i zauważalna oszczędność w dekoracjach – to norma w Norwegii czy Finlandii, a będzie robiło wrażenie w Polsce.