akerscandlecottage.com

Gospodarujemy przestrzenią mieszkania

Gospodarujemy przestrzenią mieszkania

Gospodarujemy przestrzenią mieszkania

Pokaż mi własne lokum, a powiem ci, kim jesteś. Przestrzeń, w której zwykle spędzasz czas odzwierciedla coś więcej niż tylko twój sposób bycia, może powiedzieć o twoim życiu dużo więcej, niż to, ile godzin spędzasz codziennie w mieszkaniu. Oczywiście ciężko pracujący, samotni ludzie w wynajętych kawalerkach nie zawsze przejmują się wystrojem, niekiedy trochę sprzątną, ale to wszystko.

pokój

Autor: Lotari
Źródło: e-lotari.pl
Ale jeśli relaksujesz się w lokalu, w jakim żyjesz, jeśli masz odpowiednio sporo środków na to, by móc wybrać najkorzystniejszy, najdogodniejszy twoim zdaniem wystrój i odpowiednio do własnych upodobań przystroić dom, może to powiedzieć sporo o twojej osobie i prowadzonym życiu.

Ludzie żywi zwykle nie czują się dobrze w mieszkaniu, w którym kolor ścian jest ciemny, światła przytłumione, a wnęki okienne częściowo zakryte. Dlatego wykorzystują jaskrawe barwy i intrygujące, niekonwencjonalne dekoracje, w jakich otoczeniu czują się najbezpieczniej. Odwrotnie ci, którzy zwykle przychodzą do lokalu wyczerpani po ośmiu bądź dziesięciu godzinach obowiązków, by wreszcie zyskać trochę odpoczynku, a w stonowanej sypialni szybko zasnąć i nie mieć kłopotów z pobudką następnego ranka. Oni dobierają spokojne, ciepłe kolory na ściany, niekiedy nawet głęboki brąz, umeblowanie w barwach ciemnego drewna i przydymione oświetlenie.

W jaki sposób przygotować sobie swój pokój tak, by stanowił jak najbardziej neutralny twór, a razie potrzeby dałoby się go przekształcić z spokojnej jaskini w jasne, żywe miejsce? Zaniedbywanym elementem wystroju pomieszczeń jest okno. Dość wykorzystać inną kotarę, żaluzje pionowe, doprowadzić do spokojnego pokoju możliwie dużo światła i już osiągamy drastyczną przemianę. Nie wymaga to remontu, a jedynie odrobiny pracy przy zmianie zasłon lub właśnie żaluzji.

Pomagają w tym nowoczesne szyny sufitowe, zamiennik starych karniszy rolkowych. Szyny są znacznie trwalsze, a mocowanie kotar jeździ w nich znacznie łatwiej. Interesującym pomysłem do udekorowania okna są nieco nowoczesne karnisze kwadratowe, które dopasować można do dowolnego wystroju. Zależnie od oczekiwań są osiągalne w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać taki, który będzie pasował i do słonecznego, jasnego mieszkania, i do mroczniejszego, spokojnego, stonowanego miejsca.

Źródło: