akerscandlecottage.com

Godny polecenia oraz aktywny sposób na wczasy

Godny polecenia oraz aktywny sposób na wczasy

Godny polecenia oraz aktywny sposób na wczasy

Coraz częściej organizujemy spędzenie naszego wypoczynku aktywnie. Wielkim polem do popisu stały się przeróżnego rodzaju sporty wodne. Nurkowanie w Egipcie, pływanie na Morzu Śródziemnym, a również windsurfing, narty wodne i wakebording. Lecz niezwykle widowiskowym i w ostatnim czasie także modnym sportem stał się kitesurfing.

Kitesurfing jest sportem wodnym, który jest dozwolone nazwać rodzajem surfingu, bowiem przesuwamy się po tafli wody na desce o niewielkiej wyporności. Kluczową siłą napędową jest latawiec, a sterowanie nim odbywa się przy wsparciu drążka sterującego. Całość scalona jest z trapezem, co pozwala na wolne sterowanie latawcem, bowiem cała moc z latawca przekazana jest na biodra i w okolice pasa.
Dla osoby praktykującej kitesurfing ( http://surfszkola.pl/ ) najważniejszy jest stabilny i mocny wiatr. Z pewnością dobrze jest, gdy sprzyjającym wymogom wiatrowym towarzyszy słoneczna pogoda, ciepła, błękitna woda i ładne krajobrazy. Kitesurfing ( surfszkola.pl/portfolio/kurs-online-zapisz-sie-i-otrzymaj-10-rabatu/ ) jest sportem pewnym z zastrzeżeniem, że znamy zasady postępowania i sterowania latawcem.

W sezonie wakacyjnym do przeważnie odwiedzanych należą spoty w krajach europejskich. Jest to prawdziwy raj do praktykowania sportów wodnych. Mocny i stabilny wiatr, który wieje przez cały rok czyni, że na podróż w tamte strony decydują się wielbiciele tego sportu z całego świata. Jeśli ktoś ma ochotę na egzotyczny wyjazd, świetnym punktem jest Maroko. Poza cudownymi wrażeniami z wypływania, czeka nas spotkanie z dziką przyrodą.

Kitesurfing

Autor: troy_williams
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowa Zatoka Gdańska przekazuje nam także bardzo solidne warunki i jest znakomitym punktem na weekendowy wyjazd.
Niezależnie od tego czy spędzamy urlop w Polsce, w państwach śródziemnomorskich, w Brazylii, czy Egipcie, uwagę zatrzymują barwne, wznoszące się daleko nad wodą latawce, a skoki i napowietrzne sztuki praktykowane przez uprawiających ten sport zadziwiają wszystkich. W tym sporcie nie liczy się wiek, ani fenomenalna siła muskułów, wystarczy odpowiednia synchronizacja i obycie z wodą.

Warto się odważyć i doprowadzić do realizacji własne marzenia. Taki niezrównany wyjazd powiązany z fenomenalną przygodą na pewno zostanie długo w naszej pamięci.