akerscandlecottage.com

Dobranie oświetlenia do pomieszczeń

Dobranie oświetlenia do pomieszczeń

Dobranie oświetlenia do pomieszczeń

Jakiekolwiek pomieszczenie wymaga przystosowanego oświetlenia. W pracy przebywamy dużo godzin, a właściwe oświetlenie stanowiska umożliwia lepszą wydajność. Każdy pracodawca musi zagwarantować stosowne oświetlenie biura w ten sposób, by spełniony był aspekt wymaganego nasilenia światła, także podstawowe wymogi każdego pracownika.
Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie biurowe musi brać pod uwagę własności energetyczne związane z optymalnym spożytkowaniem światła dziennego.

oświetlenie biurowe

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
apartamenty
Wybór oświetlenia to nie jedynie dopasowanie nasilenia światła, jednak uzyskanie należytej jakości światła przy użyciu podejść energooszczędnych. Zgodnie z przepisami niezbędne jest zapewnienie wymaganego nasilenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Niedopuszczalne są również zbyt duże różnice luminancji w bliższym i dalszym otoczeniu powierzchni pracy. Istotne jest, by prócz odpowiedniego rozplanowania, zwrócić uwagę na zastosowanie właściwej jakości źródeł oświetlenia. W przypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek linearnych.
Porządnie dobrane światło to również znaczące oszczędności. Wybierając świetlówki należy więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Skutecznie oświetlone biura i gabinety, także wyższy stan skupienia i skuteczności pracujących to jedynie niektóre walory, które następują z zastosowania nowoczesnych źródeł światła.

Zakup, albo wymiana światła na takie, które znamionuje się najwyższą jakością spowoduje, że pracownicy nie będą skarżyli się na przemęczenie wzroku, a pracodawcy efektywnie obniżą koszty rachunków za energię elektryczną.