Tag: dioda

dioda

Przełączmy się na LED

LED to najogromniejsze osiągnięcie w dziedzinie oświetlenia od czasów odkrycia prądu. Świeci przez przeszło 20 lat, może zostać wbudowana w żyrandole o współczesnym wyglądzie oraz zużywa ledwo cząsteczkę energii potrzebnej żarówkom tradycyjnym. Diody LED to zrównoważony i skuteczny produkt. Producent oświetlenia LED ma w swej ofercie zarówno żarówki LED jak też żyrandole z już wkomponowanymi diodami ledowymi.

Diody LED cenione za duże wykorzystanie, żywotność jak również oszczędność energii elektrycznej odnajdują duże grono sympatyków

W współczesnych czasach wydatki utrzymania w znacznym stopniu rosną. Aktualnie za wszystko należy płacić, niekiedy faktury za standardowe rzeczy rodzaju czynsz, energia oraz gaz daleko przekraczają średnią krajową zwykłego obywatela Polski. Poszukując oszczędności niekiedy można wkopać się w jeszcze większe koszty.

Dlaczego opłaca się zamontować oświetlenie LED – zalety diod LED

Oświetlenie LED są coraz bardziej popularne. Nie jest to dziwne, ponieważ mają dużo dobrych stron, dzięki którym, mimo wyższej ceny, klienci częściej sięgają właśnie po nie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że choć cena diod LED jest wyższa, niż tradycyjnej żarówki, wydajność jest zdecydowanie dłuższa. Dioda LED może służyć nawet to 5 lat, co jest bardzo długim okresem. W dodatku są energooszczędne, w związku z czym wygenerujemy mniejsze koszty za energię elektryczną.

Im więcej światła, tym korzystniej. Technologia LED, jakie mamy rodzaje?

To czym świecimy ma znaczenie. Kiedyś nie było w tej materii wyboru, musieliśmy zadowolić się standardowymi żarówkami, które nie tylko, że nie zapewniały dużo światła, to jeszcze nie były za bardzo energooszczędne. Zresztą, kiedyś polskie ulice były bardzo ciemne i niezbyt przyjazne. Dzisiaj jest już na szczęście inaczej, a poza żarówkami standardowymi mamy żarówki energooszczędne, czy prawdziwą rewelację ostatnich lat – diody LED.