akerscandlecottage.com

czyszczenie

Współczesny design – sprawdź, czy pasuje do twojego mieszkania

Współczesny design – sprawdź, czy pasuje do twojego mieszkania

Nowoczesny, minimalistyczny styl aranżacji wnętrz robi się coraz modniejszy. Już nie tylko w wielkich budynkach korporacji, ale również w naszych własnych mieszkaniach używa się do wykańczania wnętrz materiały takie jak aluminium czy szkło. Nikt już nie dziwi się widząc proste betonowe kolumny we wnętrzach, zwłaszcza jeżeli są to mieszkania typu loft, do których idealnie pasuje tego rodzaju przemysłowy styl wystroju. Także „zwyczajne” mieszkanie w bloku można całkowicie odmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.
Jak utrzymać porządek w pokoju z kominkiem?

Jak utrzymać porządek w pokoju z kominkiem?

Posiadanie domku z ogrodem ma swoje zalety. Ogródek jest głównym zaletą dla kogoś kto się przeprowadził z mieszkanka w bloku do własnego domu. Dotychczas pragnąc sobie wypocząć na łonie natury, musiał taki ktoś wybrać się do parku miejskiego zahaczając o kawiarnię nieopodal. Moja ulubiona to taka, w której jest kominek. Za każdym razem zastanawiało mnie w jaki sposób utrzymuje się ład w takim pomieszczeniu. Minęło trochę czasu i sam stanąłem przed powyższym szkopułem.
Praktyczne  jak również zdobnicze akcesoria do kominka.

Praktyczne jak również zdobnicze akcesoria do kominka.

Każdy właściciel kominka jak także ten kto pragnie się stać jego posiadaczem powinien pamiętać, że trzeba pielęgnować go. Konserwacja oraz pielęgnacja jest ogromnie konieczna. Chociażby po to, żeby działał jak najdłużej czy zwyczajnie prezentował się okazale. Dodatkowo konieczne będzie cykliczne sprzątanie kominka, żeby zapobiec zbytniemu gromadzeniu się sadzy jak i pozostałości wypalonego drewna. Jest to nadzwyczaj ważne, bo osadzona sadza w kominku, rurze kominowej czy samym kominie może wywołać ulatnianie czadu w mieszkaniu. Dlatego również akcesoria do kominka będą nierozłącznym elementem, w który należy się zaopatrzyć.
Jesienne wyzwania – a więc profesjonalne sprzątanie biur i domów

Jesienne wyzwania – a więc profesjonalne sprzątanie biur i domów

Rok kalendarzowy powoli przybliża się do końca. Mamy początek października. To dla przedsiębiorstw porządkujących okres bardzo trudny, lecz i zarazem będzie to czas „żniw”. Pogoda albowiem służy intensywnym robotom porządkowym. Złota, polska jesień jest ostatnim czasem aby dokonywać robót pielęgnacyjnych firmowego trawnika, skrócić go ostatni raz przed przymrozkami, przenieść w bezpieczne miejsce delikatne rośliny ozdobne. Do tegoż dochodzi jeszcze codzienne porządkowanie biur. Utrzymanie schludności w powyższym czasie jest istotnie wyzwaniem! Z racji słoty i wiatru trzeba istotnie stalowych nerwów i dużej kondycji fizycznej. Przy bardzo ulewnej aurze nawet specjalistyczne machiny polerujące miewają kłopot z dotrzymaniem kroku pogodzie.