akerscandlecottage.com

Czy uliczna instalacja oświetleniowa w technologii LED to rozwiązanie bardziej opłacalne niż dotychczasowe rozwiązania?

Czy uliczna instalacja oświetleniowa w technologii LED to rozwiązanie bardziej opłacalne niż dotychczasowe rozwiązania?

Czy uliczna instalacja oświetleniowa w technologii LED to rozwiązanie bardziej opłacalne niż dotychczasowe rozwiązania?

Szukanie oszczędności to istotna kwestia, która spada na ramiona władz samorządowych w wielu miastach oraz w gminach. Najchętniej stosowanym sposobem jest oświetlanie miast tylko przez kilka godzin nocnych i nad ranem, żeby przyoszczędzić koszty mające związek z poborem prądu. Nieliczne gminy dają przykład, że jest lepszy sposób. Dzięki przemyślanej inwestycji w oświetlenie uliczne LED da radę rozjaśniać wszystkie drogi przez całą noc, przy równoczesnym obniżeniu kosztów przynajmniej o 50%.

Bezsprzecznymi plusami nowych systemów oświetleniowych jest niewielkie zużycie energii oraz ekologia. Reflektory na ulicach oparte na technologii LED to obecnie najbardziej tanie źródło światła, które z dużą skutecznością można wykorzystać do oświetlania autostrad, rod, ulic, dróg wielopasmowych, placów, parkingów, a także różnego rodzaju osiedli i zabudowań, które wymagają ciągłego oświetlania w nocy.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii efektywność lamp LED dochodzi do 100 lumenów na watt, przy równoległym idealnym przystosowaniu do pracy w ciężkich warunkach pogodowych. Tę drugą cechę uzyskuje się dzięki wysokiemu stopniu nieprzepuszczalności oraz sporej wytrzymałości na amplitudę temperatur. Przewagę nad lampami sodowymi zapewnia jednocześnie światło o wysokim kontraście i białej barwie, która idealnie imituje naturalne światło słoneczne. Badania wykazują, że przy

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com

wykorzystanym świetle typu LED z łatwością rozpoznaje się obiekty, kształty i barwy po zapadnięciu zmroku. Zmaksymalizowana widoczność i bardziej przyjazne dla ludzkiego oka oświetlenie to jedne z wielu zalet takich rozwiązań.

To jednak nie wszystkie zastosowania oświetlenia LED-owego na ulicach. Dzięki zamontowaniu żarówek LED G4 mamy możliwość stworzyć idealne warunki do funkcjonowania w mieście po zmroku, oświetlając przejścia dla pieszych, przejścia na parkingach, chodniki, ścieżki rowerowe, brzegi dróg. Żarówki LED G4 to niskonapięciowe żarówki wymyślone do niewygórowanych aranżacji świetlnych. Nie nadają się do zamontowania w jupiterach ulicznych, ale modelowo sprawdzą się jako delikatna sygnalizacji świetlna, która ułatwiać będzie poruszanie się po ciemku nie tylko pieszym, ale także rowerzystom i osobom zmotoryzowanym. Żarówki G4 w technologii LED odznaczają się małymi gabarytami i wysoką energooszczędnością, są więc doskonałą alternatywą dla żarówek halogenowych.