akerscandlecottage.com

Co zrobić, by odpowiednio urządzić mieszkanie w kawalerce?

Co zrobić, by odpowiednio urządzić mieszkanie w kawalerce?

Co zrobić, by odpowiednio urządzić mieszkanie w kawalerce?

Kawalerka to trudne pomieszczenie do zaaranżowania. Powodem jest przede wszystkim niewielki rozmiar. Małe wnętrza za każdym razem stanowią wyzwanie. Po pierwsze architekt aranżujący wnętrze musi zadbać o odpowiednią użyteczność, a jednocześnie zadbać o względy estetyczne. Kiedy brakuje miejsca niełatwo pomieścić interesujące ozdoby czy odpowiednio dopasowane meble, które nie pozbawią kawalerki funkcjonalności.

designerskie wnętrze

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w związku z tym dać sobie radę z niewielkim metrażem? Po pierwsze, warto wybrać meble, które posiadają różne dodatkowe schowki czy wnęki. Jeśli każda szafka czy stolik będą miały boczny schowek, bez problemu schowasz wszystkie niezbędne przedmioty. W sklepach dostaniesz wiele takich elementów wyposażenia. Są one wygodne w codziennym użyciu, a dają dużo większe możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Jeśli dobierzesz praktyczne meble możliwe będzie również zmniejszenie liczby obiektów w kawalerce (jak urządzić małe mieszkanie). W kawalerce będzie dość ciasno jeśli wstawisz zbyt dużo mebli. Straci na tym tak użyteczność, jak i estetyka. Wnętrze nie może być za bardzo zarzucone. W takim wypadku sprawia wrażenie chaosu.

Jeżeli zaciekawiła Cię taka tematyka, bez ociągania sprawdź też to użyteczne opracowanie, gdyż znajdziesz tam bardzo atrakcyjne informacje.

To samo można powiedzieć o dekoracjach. Nie kupuj zbyt dużej ilości dekoracji. Raczej wybierz parę najlepszych ozdób.

Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Możesz je od czasu do czasu zmienić, kiedy zaczną Cię nudzić. Ważne, by nie stawiać wszystkich naraz, bo mieszkanie zacznie wyglądać klaustrofobicznie. A jak dobrać kolory? Tutaj rzecz jasna najlepszym wyjściem okażą się jasne kolory, które wizualnie powiększą pomieszczenie. Pamiętaj, by wybrać maksymalnie trzy kolory. Zbyt duża ilość kolorów również wizualnie skurczy kawalerkę.