akerscandlecottage.com

Co to jest inteligentny dom?

Co to jest inteligentny dom?

Co to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom – pod ową skomplikowaną jak też profesjonalnie brzmiącą nazwą kryją się takie frazy jak Inteligentny dom, inteligentne instalacje lub systemy inteligentne kierowania domem.

sterowanie oświetleniem

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie one redukują się do jednego mianownika. Na celu mają uprościć oraz polepszyć nasze codzienne życie tak w biurze jak i w domku. Ich montaż prócz komfortu zapewnia też oszczędności codziennego użytkowania gabinetu czy domu. Instalacja takiego systemu wpłynie również znamiennie na powiększenie szeroko pojętego bezpieczeństwa danego domu.
Inteligentny obiekt – co to takiego? Jest to jednoczesne połączenie instalacji oraz sprzętów w jeden spójny zautomatyzowany system, dzięki któremu osiągamy prawie nieograniczone możliwości w kwestii kierowania jak też kontroli wszystkimi układami i sprzętami w domu. Inteligentny obiekt może kierować oświetleniem, roletami, klimatyzatorem, ogrzewaniem (polecana witryna: kotły gazowe dwufunkcyjne) bądź wentylacją. Może sprawować kontrolę dostępu, zarządzać TV, alarmem lub systemem przeciwogniowym. Inteligentny budynek to też sterowanie oświetleniem, którego wiele przykładów można zobaczyć na stronie . Nadzoruje także użycie energii elektrycznej albo cieplnej. Nie jest to jednakże koniec jego potencjału i ograniczeń. Inteligentny budynek to także opcja sterowania systemem audio- video, rynsztunkiem AGD bądź nawadnianiem ogrodu.

Pełnowartościowy dobrze ustawiony inteligentny system może kierować parunastoma innymi narzędziami, jakie bezpośrednio oddziałują na bezpieczeństwo obiektu. Zaczynając od systemu sygnalizacji pożaru(zobacz system sygnalizacji pożaru) powiązanej z układami oddymiania a także instalacją tryskaczową poprzez układy ostrzegawcze DSO, monitoring albo system napadu.